iPhone 3G S vs iPhone 3G w grach

Wiemy już, że nowy iPhone posiada lepsze bebechy. Co prawda oficjalnie Apple niczego nie potwierdza, ale każdy zainteresowany na pewno słyszał o szybszym procesorze (600 MHz vs 400 MHz w przypadku iPhone'a 3G) i podwojonej ilości pamięci (256 MB). Lepsze parametry, przynajmniej w teorii, powinny przekładać się na szybsze działanie aplikacji, w tym gier. A jak jest w rzeczywistości?

iPhone 3G S vs iPhone 3G w grach
marcindmjqtx

20.06.2009 | aktual.: 08.01.2016 13:46

O tym co może szybszy procesor wiedzą doskonale posiadacze iPoda Touch drugiej generacji, który też - względem iPhone'a 3G - został podrasowany. 532 MHz przełożyło się na płynniejsze działanie niektórych gier. A jak to wygląda w przypadku iPhone'a 3G S? Jak nie trudno się domyśleć, jest jeszcze lepiej. Widoczną różnicą w porównaniu do modelu 3G są zdecydowanie krótsze czasy ładowania gier. Najlepszym przykładem niech będą najbardziej zaawansowane tytuły w AppStore, czyli Realtime Racing i Star Defense:

Oraz świetny Peggle:

Natomiast porównanie iPhone'a 3G S oraz iPoda Touch drugiej generacji nie wypada już tak korzystnie dla tego pierwszego. Co prawda nowy aparat wciąż działa szybciej, to różnice nie są aż tak powalające:

Tak naprawdę iPhone 3G S pokaże swoje pazury dopiero, kiedy deweloperzy zaczną korzystać z jego prawdziwej mocy, która nie tkwi w szybszym procesorze czy większej ilości RAM-u, ale w nowym układzie graficznym, wspierającym OpenGL ES 2.0. Wtedy też pewnie znowu przyzwyczaimy się do długich czasów ładowania na nowym telefonie, ale za to gry prezentować się będą znacznie lepiej.

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.