iOS i Android podgryzają Nintendo - zmiany na rynku gier mobilnych

Rynek grania mobilnego zmienił się znacząco zaledwie w ciągu roku.

marcindmjqtx

Sprzedaż gier na iOS i Androida wzrosła z 5% w 2009 r. do 8% w 2010 r. Zaś przychody z 500 milionów dolarów wzrosły do 800 milionów dolarów w tym samym okresie tego roku. W ten sposób granie na telefonach i tabletach (oraz iPodach) wyprzedziło rynek gier PC, który w 2010 r. szacuje się na 700 milionów dolarów.

Tym samym gry na iOS i Androida zajmują coraz istotniejsze miejsce na rynku samych gier mobilnych. Ich udział podwoił się - z 19 procent do 34 w 2010 r. Konkurują z Nintendo i ich konsolą DS, której udziały spadły o 13 procent - z 70 do 57 procent. Tym samym Nintendo nadal utrzymuje pozycję lidera, lecz posiada zaledwie nieco ponad połowę udziałów. Drugim konkurentem jest Sony i ich PSP, którego udział jednak jest znikomy i ciągle spada.

Informacje pochodzą od firmy analitycznej Flurry, która dokonała zestawienia swoich danych dotyczących aplikacji ze statystykami NPD. Należy pamiętać, że dane na temat iOS i Android pochodzą tylko od Flurry, a w dodatku są sprzed 2011 roku, kiedy to Nintendo wydało konsolę 3DS, Apple iPada 2, a Sony zapowiedziało swoją NGP - następcę PSP i PSP Go.

Paweł Kamiński

Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościsonynintendo
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.