Interplay ostatecznie pożegnał się z Falloutem. Także tym w wydaniu MMO

Interplay ostatecznie pożegnał się z Falloutem. Także tym w wydaniu MMO

Interplay ostatecznie pożegnał się z Falloutem. Także tym w wydaniu MMO
marcindmjqtx
10.01.2012 10:43, aktualizacja: 05.01.2016 16:59

Jakiś czas temu doszło do porozumienia w długim sporze sądowym pomiędzy Bethesdą i Interplay nad prawami do marki Fallout. Teraz znamy jego rezultaty.

Rezultaty są takie, że Interplay zadowolił się 2 mln dolarów i zrezygnował z praw do tworzenia Fallout MMO czy jakiejkolwiek innej gry z Fallout w tytule. Z postapokaliptycznym światem łączy ich już tylko obowiązujące do 2013 prawo do sprzedawania starych Falloutów. Po tym okresie nawet i to będzie już w gestii Bethesdy.

Bethesda wykupiła od Interplay prawa do marki Fallout w kwietniu 2007 roku i do tej pory wykorzystała je w Fallout 3 (październik 2008) i Fallout: New Vegas (październik 2010). Interplay otrzymał jednak zezwolenie na stworzenie Fallout MMO, o ile uda mu się go skończyć przed kwietniem 2009 roku. Co się nie wydarzyło.

Fallout MMO to projekt, który od jakiegoś czasu jest jednak rzeczywiście w produkcji i teraz nie wiadomo, czy zostanie przez to co zostało z Interplay wrzucony do kosza, czy też jednak zostanie skończony i wydany pod innym tytułem. Biorąc pod uwagę, że to był projekt ostatniej szansy dla Interplay, zdarzyć się może wszystko.

Czy kiedykolwiek powstanie jakaś gra MMO w świecie Fallouta - tego nie można wykluczyć. Bethesda od dawna zapowiadała, że nie zamierza poprzestać na dwóch nowych grach, a teraz, po skończeniu The Elder Scrolls: Skyrim droga do następnej produkcji stoi otworem.

Źródło: GameBanshee

Konrad Hildebrand

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)