Insomnia: The Ark - podróż kosmiczna pozbawiona heroizmu

Strona głównaInsomnia: The Ark - podróż kosmiczna pozbawiona heroizmu
03.04.2018 10:40
Insomnia: The Ark - podróż kosmiczna pozbawiona heroizmu
Joanna Pamięta - Borkowska
Joanna Pamięta - Borkowska

To nie będzie piękny Babilon 5.

Baza kosmiczna "Orbita-6" została wysłana w kosmos w celu znalezienia nowego domu dla swoich pasażerów. Podróż trwa już czterysta lat - bezowocna, obciążona brakiem nadziei i poczuciem klęski. Statek rozrósł się i już dawno przestał przypominać cud techniki, a bardziej kolosalną metropolię. Ludzie zaczęli chorować na dziwne choroby psychiczne, wzrosła przestępczość. Celem większości mieszkańców jest walka z głodem, pragnieniem i zmęczeniem.

325538391817205724

Taka idea na futurystycznego RPG w klimacie retro brzmi bardzo ciekawie. Studio Mono z Samary od jakiegoś czasu szukało chętnego, który pomógłby im wcielić ten pomysł w życie. W końcu zgłosił się do nich wydawca - HeroCraft z Kaliningradu. Szybko też pojawił się zwiastun gry, prezentujący rozgrywkę.

INSOMNIA: The Ark - Official Teaser Trailer

Historia zabierze nas w meandry brudnych korytarzy, przeludnionych pomieszczeń, prosto we wstrząsane buntami kompleksy fabryczne. Nie będzie dobrych ani złych wyborów, a fabuła nie narzuci nam jednego stylu gry. Jako Obiekt-6 będziemy musieli poznać sekrety bazy i jej tajemniczego celu zwanego Evacuation Point.

325538391817467868

Na pokładzie "Orbity-6" napotkamy cały wachlarz różnych charakterów. Większość z nich będzie dla nas miała jakąś historię i zadanie do wykonania, nawet ci najbardziej podejrzani i wrodzy. Nie ma jednak co ukrywać - to walka będzie naszym chlebem powszednim.

Insomnia: The Ark pojawi się pod koniec 2018 roku na Steamie.

Udostępnij:
Komentarze (7)