Infromacja prasowa - Premiera polskiego Risena już w piątek

Infromacja prasowa - Premiera polskiego Risena już w piątek07.10.2009 16:45
Infromacja prasowa - Premiera polskiego Risena już w piątek
marcindmjqtx

Choć pisaliśmy wcześniej, że Risen w Polsce ukaże się 16 października, 2 tygodnie po światowej premierze, to dziś Cenega informuje, że wydanie gry zostało jednak przyspieszone i ukaże się w najbliższy piątek, 9 października. Jak na razie nie przewiduje się wydania wersji na Xboxa 360 w Polsce - może to i dobrze? W rozwinięciu pełna informacja prasowa.

Premiera polskiego Risena już w piątek !!!Polscy fani nie będą musieli czekać!

Warszawa, 07.10.2009 - Cenega, wyłączny partner firmy Koch Media w Polsce, Czechach, na Słowacji, Węgrzech i w Rumunii oraz wydawca gry Risen na PC w odpowiedzi na oczekiwania fanów z ogromną przyjemnością informuje, że gra od najbliższego piątku (09.10) będzie dostępna w sklepach całej Polski! Premiera gry została przyspieszona o tydzień wychodząc naprzeciw oczekiwaniom ogromnej rzeszy polskich fanów.

Polska edycja na komputery osobiste zawierać będzie:

- Grę Risen w podwójnej wersji językowej do wyboru - polskiej lub angielskiej, w najnowszej możliwej wersji, z zaimplementowanymi polskimi podpisami pod dialogami wypowiadanymi przez postacie niezależne w grze.

- 64-stronicową drukowaną instrukcję do gry.

- Specjalny i unikatowy dysk bonusowy, na którym znajdzie się m.in.: film „Jak powstawał Risen?” w polskiej wersji językowej (znacznie dłuższy niż dostępny powszechnie w Internecie), oficjalny trailer oraz seria filmów przedstawiających świat gry.

W pierwszej polskiej recenzji prasowej z magazynu Komputer Świat Gry (6/2009), gdzie gra uzyskała ocenę BARDZO DOBRĄ czytamy iż:

„Jako fan pierwszych Gothików czekałem niecierpliwie na kolejne dzieło Piranha Bytes licząc, że po fatalnym Gothiku 3 pokażą klasę. I nie przeliczyłem się!”

„Odkrywanie sekretów jak z najlepszych książek przygodowych oraz przetrzebianie hord potworów to czyta przyjemność”

„Świat pełen przygód, sekretów i przestrzeni do eksploracji. Fani gier fabularnych wsiąkną na długo!”

A oto, co o grze mówi portal Gry-Online.pl, który dziś przyznał grze bardzo wysoką ocenę 89%:

„Gdybym miał odpowiedzieć jednym słowem, jaki jest Risen, powiedziałbym „piękny”. To wymarzony prezent dla wielbicieli Gothica, którzy w ostatnich latach nie byli rozpieszczani.”

„Powiem więc krótko - gra jest kapitalna, wszyscy fani Gothica będą wniebowzięci”

„Warto nadmienić, że przetłumaczone zostały nie tylko tradycyjne dialogi, ale także wszystkie komentarze bohatera, które ten wypowiada po kliknięciu na jakikolwiek obiekt. W angielskiej wersji gry te napisy nie są dostępne”

„Dla fanów serii Gothic ważne będzie przede wszystkim, że Piranha Bytes zrehabilitowała się i wiele mechanizmów rządzących rozgrywką, zwłaszcza tych spapranych w poprzedniej grze, poprawiła”

Opis gry:

Risen to gra z gatunku cRPG, której akcja osadzona jest na niesamowitej wyspie wulkanicznej, która wprost kipi od potworów, egzotycznych roślin i czarnej magii. W grze wcielimy się w postać bezimiennego rozbitka, który rozpoczyna na wyspie niesamowitą przygodę

W grze przyjdzie nam eksplorować dzikie tereny i wykonywać misje zlecone nam przez szereg ciekawych postaci. Za rozwiązane zadania otrzymamy odpowiednią ilość punktów doświadczenia oraz monety, za które będziemy mogli sprawić sobie nową broń lub też jedzenie!

W Risen będziemy wypełniać nasze zadania w ciągu dnia i nocy, w różnych warunkach atmosferycznych. Grafika stworzona na potrzeby gry jest niesamowita, niektóre postacie wykonano przy użyciu 6 tys. wielokątów, a poza tym w grze wykorzystano technologię HDR. Ścieżka dźwiękowa została skomponowana przez Kaia Rosenkranz'a odpowiedzialnego za muzykę przy wcześniejszych produkcjach studia Piranha Bytes.

Cechy charakterystyczne:

- rewelacyjny cRPG nawiązujący do kultowych produkcji Piranha Bytes

- postaciom z gry głosu użyczyli znakomici aktorzy! Jako Inkwizytor przemówi Andy Serkins, znany z roli Golluma (Władca Pierścieni) i roli King Konga (King Kong). John Rhys Davies, świetnie znany z roli butnego krasnoluda - Gimliego (Władca Pierścieni) wystąpi w roli Dona Estebana. Lena Headey, znana m. in. z roli Sary Connor (Terminator: Kroniki Sary Connor) użyczy głosu Patty!

- wciągająca fabuła, mnóstwo zadań pobocznych,

- bogaty świat gry,

- zniewalająca grafika,

- cykl nocy i dnia,

- ścieżka dźwiękowa skomponowana przez Kai Rozenkranz'a.

327013687768279319
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)