Informacja prasowa: Agora koproducentem polskiej wersji gry Wiedźmin 2 na PC

Informacja prasowa: Agora koproducentem polskiej wersji gry Wiedźmin 2 na PC23.03.2010 14:28
Informacja prasowa: Agora koproducentem polskiej wersji gry Wiedźmin 2 na PC
marcindmjqtx

Aby rozjaśnić sprawę współpracy Agory z CD Projektem przy drugiej części Wiedźmina publikujemy poniżej oficjalną informację prasową.

Informacja prasowa:

Firmy Agora, CD Projekt RED i CD Projekt podpisały umowę, na mocy której Agora została koproducentem polskiej wersji gry Wiedźmin 2 na PC, zaś CD Projekt jej wydawcą w Polsce. Agora, jako koproducent gry "Wiedźmin 2", wykorzysta swoje możliwości dystrybucyjne i marketingowe.

"Ta współpraca to kamień milowy w przemyśle gier komputerowych w Polsce. Po raz pierwszy duża grupa medialna angażuje się w produkcję tego typu. Wierzę, że uda nam się stworzyć nowe standardy w kwestii promocji i dystrybucji gier w Polsce" - powiedział Marcin Marzęcki, członek zarządu CD Projekt RED odpowiedzialny za marketing.

"Udział w koprodukcji "Wiedźmina 2" to kolejne bardzo ważne doświadczenie w całkowicie nowym dla nas obszarze - świecie gier komputerowych. Wierzymy wspólnie z partnerami z firm CD Projekt RED i CD Projekt, że będziemy mieli możliwość wykorzystania naszych kompetencji, które zdobyliśmy przy produkcjach książkowych, muzycznych  i filmowych" - powiedział Robert Kijak, dyrektor pionu Projekty Specjalne Agory.

CD Projekt RED stworzył w 2007  roku pierwszą cześć gry, "Wiedźmin", która cieszyła się olbrzymią popularnością w Polsce i na świecie. "Wiedźmin" uzyskał ponad 100 prestiżowych nagród i wyróżnień, średnią ocen recenzentów 86% i użytkowników 9/10 (za serwisem metacritic.com)

Pierwsze oficjalne informacje o grze zaczną się pojawiać na stronie www.thewitcher.com począwszy od dnia 24 marca, a pierwszy publiczny pokaz gry odbędzie się 25 marca na wiosennej konferencji CD Projekt. Firma Agora jest również wydawcą serwisu Polygamia.

327078851832801559
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)