Infinity Ward otwiera oddział w Polsce

Infinity Ward otwiera oddział w Polsce
Patryk Fijałkowski

18.12.2017 13:15

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Tak po prostu. A konkretniej: w Krakowie.

Szalone rzeczy, który z jednej strony pozytywnie zaskakują, a z drugiej nie powinny tak naprawdę dziwić. Polska udowodniła już kilkukrotnie, że jest krajem pełnym uzdolnionych deweloperów. Wiemy to my, wie reszta świata i ewidentnie wie też Infinity Ward. Należące do Activision Blizzard studio tworzące Call of Duty otwiera bowiem oddział w Polsce.

Infinity Ward Poland będzie mieć swoją siedzibę w Krakowie. Zadania tego działu nie są jeszcze jasne; wiadomo tylko, że polski zespół ma zajmować się pracami rozwojowo-badawczymi. Na jego czele stanął Michał Drobot, który wcześniej pracował m.in. w Reality Pump (Two Worlds), Guerrilla Games (Killzone: Shadow Fall) czy Ubisoft Montreal (Far Cry 4).

Od 2014 jest z kolei członkiem Infinity Ward (Infinite Warfare, WWII). Jego specjalizacją są techniczne aspekty gier w rodzaju optymalizacji i renderowania, co pozwala sądzić, że Infinity Ward Poland może zajmować się udoskonalaniem silnika studia.

Osoby spragnione informacji polski oddział zaprasza na oficjalne konto na Twitterze. Tam też mają pojawiać się oferty pracy, wszak Drobot obiecuje "wiele ekscytujących pozycji". W oficjalnej wyszukiwarce na stronie Infinity Ward hasło "Kraków" nie wyświetla póki co żadnych ofert. Ale to kwestia czasu. Może po świętach, od nowego roku?

Patryk Fijałkowski

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)