Ile można zarobić na niewydawaniu Wiedźmina 2?

W skrócie mówiąc: dużo. Spór między THQ a CD Projekt RED wreszcie został zażegnany.

marcindmjqtx

Cała sprawa jest długa i skomplikowana, przypomnijmy ją jednak w skrócie. Namco Bandai wydało pecetowego Wiedźmina 2 na rynkach zachodnich (nie licząc Ameryki Północnej, tam zajęło się tym Atari, potem zmienione zresztą na Warner Bros.) i miało mieć pierwszeństwo przy wyborze wydawcy wersji xboksowej. CD Projekt zdecydował jednak, że tym zajmie się THQ w związku z tym, że Namco nie było tym początkowo zainteresowane.

Wtedy się okazało, że japońska firma jednak jest zainteresowana wydawaniem konsolowego Wiedźmina 2. Zgłosiła więc pretensje do CD Projektu, a cała sprawa trafiła nawet do sądu.

Wygląda jednak na to, że właśnie doczekaliśmy się szczęśliwego zakończenia całej afery. CDP doszło do porozumienia z Namco i to ono właśnie wyda konsolowego wersję polskiego hitu w Europie Zachodniej.

A co z THQ? No właśnie. Temu CD Projekt musi zapłacić rekompensatę w wysokości 800 tysięcy euro. Tyle więc można zarobić na niewydaniu gry. A nawet niekiwnięciu palcem.

Niezły interes, powiedziałbym.

[za informacją prasową]

Tomasz Kutera

Źródło artykułu:Polygamia.pl

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.