Ile można zapłacić za dodatek w darmowej grze? Nawet 38 tysięcy dolarów za kuriera w Dota 2

Ile można zapłacić za dodatek w darmowej grze? Nawet 38 tysięcy dolarów za kuriera w Dota 207.11.2013 09:03
Ile można zapłacić za dodatek w darmowej grze? Nawet 38 tysięcy dolarów za kuriera w Dota 2
marcindmjqtx

Taki rekord - bo choć nie ma żadnej oficjalnej ewidencji, to w ciemno obstawiam, że to rekord - padł ostatnio w DOTA 2.

Przedmiotem aukcji na reddicie był kurier, czyli zwierzak-pomocnik, który na polu bitwy przynosi graczowi przedmioty z bazy. Każdy zawodnik może takiego kupić w trakcie meczu za growe złoto. By zwierzak się wyróżniał można mu też zmienić model. Różnych kurierów można kupić w sklepie za prawdziwe pieniądze, ale najrzadszych - tzw. Unusual Couriers zdobywa się przez otwieranie skrzynek. zdobywanych losowo po meczu. Szansa na wylosowanie takiego wynosi ok. 1-2-3% (ponoć nikt nie zna dokładnej wartości). Modele tych kurierów różnią się m.in. tym, że mają jakiś dodatkowy efekt.

Kurier za 38 tysięcy dolarów to różowy pies bojowy (War Dog) płonący eterycznym ogniem - wyjątkowa kombinacja cech. Po pierwsze ze względu na model: War Dog to bardzo rzadki, mityczny przedmiot. Drugi powód to kolor: różowy nie występuje wśród 10 kolorów w jakich mogą być przedmioty w grze. Na początku Dota 2 każdy przedmiot mógł mieć losowy kolor, ale szybko zaczęły się pojawiać czarne, które powodowały błędy - nie było widać efektów. W związku z tym Valve wymyśliło 10 oficjalnych kolorów, wśród których nie było różowego.  Jeśli więc ktoś nie przemalował swojego od początku, to ma rzecz w niepowtarzalnym kolorze - określa się je statusem "Legacy".

No i trzeci powód to bardzo rzadki efekt ognia eterycznego. Kombinacja tych trzech daje skórkę praktycznie zupełnie niespotykaną. Poza tą jest takich na całym świecie zaledwie... sześć.

Tak wygląda sam War Dog z efektem Ethereal Flame. A dodajcie sobie jeszcze róż.

fot. reddit / PAADA

Za 38 tysięcy dolarów różowego psa sprzedał użytkownik o pseudonimie PAADA. Mamy nadzieję, że kurier będzie dobrze służył kupującemu - na pewno będzie wzbudzał podziw w czasie meczów.

I jeszcze anegdota - wydawałoby się, że kolor to nic takiego. Po zmianie z palety losowej na paletę dziesięciu ustalonych, Valve dało każdemu puszkę farby, by mógł przemalować przedmiot na bezpieczny, nie powodujący błędów, kolor. Jeden z graczy przemalował swojego różowego jaka z efektem Ethereal na zielono, co sprawiło, że przedmiot stracił na wartości 15 tysięcy dolarów... Rzadszy od różowego jest tylko biały.

Tomasz Kutera

327072745631017239
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)