Ile milionów konsol Sony sprzedało się na świecie?

Całkiem sporo. Hiroshi Kawano, szef japońskiego oddziału Sony Computer Entertainment, ujawnił odpowiednie dane podczas konferencji na trwającym właśnie Tokyo Game Show. I okazuje się, że PS3 wcale nie traci tak dużo do 360. Po szczegóły zapraszam do rozwinięcia.

marcindmjqtx

16.09.2010 | aktual.: 06.01.2016 15:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zacznijmy jednak od PSP. Według Kawano do tej pory na całym świecie sprzedały się 62 miliony sztuk tej konsoli (z czego bardz dużo, bo aż 15 milionów, w samej Japonii).

A jak sprawa wygląda z PS3? 5.5 miliona egzemplarzy w Japonii, na świecie - 38 milionów. To dużo czy mało? Porównajmy z konkurencją, żeby się dowiedzieć.

Jak być może pamiętacie, pod koniec czerwca tego roku skończył się rok fiskalny Microsoftu. Wtedy gigant z Redmond podał oficjalne wyniki sprzedaży Xboksa 360 na całym świecie. Wynosiły one niecałe 42 miliony sztuk. Różnica między 360 a PS3 jest więc wyraźna, ale nie tak wielka, jak mogłoby się wydawać.

Swoją drogą, PS2 na całym świecie sprzedało się w ponad 140 milionach sztuk (stan na 30 sierpnia 2009). Jego starszy brat ma więc jeszcze sporo do nadrobienia.

Tomasz Kutera

Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościps3sony
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.