Igrzyska Śmierci - 5 książek do wygrania

Igrzyska Śmierci - 5 książek do wygrania

Igrzyska Śmierci - 5 książek do wygrania
marcindmjqtx
02.04.2012 12:05, aktualizacja: 15.01.2016 14:57

Głośno teraz o Igrzyskach Śmierci. Chcielibyście poznać tę historię bliżej?

Jeśli tak, to dobrze się składa, ponieważ wydawnictwo Media Rodzina podarowało nam 5 książek do rozdania. Igrzyska Śmierci, pierwsza część z serii autorstwa Suzanne Collins, opowiada o spotkaniu 16 letniej Katniss Everdeen z okrutnym systemem mającym cechy totalitarne. Tytułowe Igrzyska Śmierci (a raczej Głodowe Igrzyska w zgodzie z angielskim tytułem) to zmagania kilkunastu nastolatków na śmierć i życie, które są traktowane przez resztę społeczeństwa jako reality-show na modłę walk gladiatorów. Recenzję filmu znajdziecie tutaj.

[Pierwsze zadanie] W pierwszym zadaniu pozwolimy się wykazać tym, którzy obejrzeli film. Napiszcie, na czym dokładnie polegają "dożynki" w świecie stworzonym przez Collins. [Rozwiązanie] Pierwszą prawidłową odpowiedź podał elektryk91.

[Drugie zadanie] Teraz czas na pytania z ostatnich newsów w świecie gier (żeby nie było, iż premiujemy tylko znawców fabuły). Kto pierwszy odpowie na poniższe trzy pytania wygra:

1. Na jaką platformę wyjdzie niedługo Anomaly: Warzone Earth?

2. Co stało się z Warhammer 40K: Dark Millennium?

3. Jak brzmi pełna nazwa ostatnio wydanej fanowskiej kontynuacji Wing Commandera?

[Rozwiązanie] Szybkością wykazał się variox.

[Trzecie zadanie] Skoro książka doczekała się filmowej adaptacji, to poproszę Was o trzy linki do grafik z filmu przedstawiających:

1. Broszkę bohaterki;

2. Talk-show, program telewizyjny będący oprawą Igrzysk;

3. Prezydenta fikcyjnego państwa.

[Rozwiązanie] M1rox wykazał się znajomością Google'a (adnotacja - przy broszce chodziło o wersję/wyobrażenie filmowe).

[Czwarte zadanie] Teraz czas na coś z życia redakcji. Co sprawiło, że piątkowa dniówka była wyjątkowa? (podpowiedź - chodzi o Tomka, nie Konrada)

[Rozwiązanie] Wygrał/wygrała fifinho, gratuluję!

[Piąte zadanie] Wziąłem Was na przetrzymanie... wybaczcie! Ostatnie zadanie również dotyczy filmu - dlaczego premierowy weekend filmu w Stanach był taki wyjątkowy?

[Rozwiązanie] Jako pierwszy najlepiej wyjątkowość otwarcia ujął plaston - rzeczywiście Igrzyska Śmierci świetnie sobie poradziły, chociaż nie są kontynuacją, a "jedynie" początkiem kinowej serii. Z wynikiem 155 mln dolarów zajął 3 miejsce, za ostatnią częścią Harry'ego Pottera i Batmana: Mrocznego Rycerza.

Dziękuję za śledzenie konkursu. Kolejne są w drodze, bo może nie uwierzycie, ale w redakcji mamy sporo książek (innych, ale nadal - książek!). Do zobaczenia więc.

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)