IEM znów w Katowicach! Jeszcze w tym miesiącu inna e-sportowa impreza odbędzie się też we Wrocławiu

Strona głównaIEM znów w Katowicach! Jeszcze w tym miesiącu inna e-sportowa impreza odbędzie się też we Wrocławiu
12.05.2016 11:24
IEM znów w Katowicach! Jeszcze w tym miesiącu inna e-sportowa impreza odbędzie się też we Wrocławiu
Paweł Olszewski
Paweł Olszewski

Mowa o Esport Now, które z pulą nagród wynoszącą 100 tys. złotych zadebiutuje w stolicy Dolnego Śląska 28 maja. Przyszłoroczna wiosna to natomiast, tradycyjnie już, IEM. Z tradycyjnie już rosnącą pulą nagród.

Okrągły milion, naprawdę nieźle. Impreza tradycyjnie już wraca do Katowic, po raz pierwszy wcześniej pojawi się natomiast przystanek w Korei Południowej. Cały harmonogram wygląda natomiast tak:

  • IEM Shanghai – 28-31 lipca 2016
  • IEM Oakland – 19-20 listopada 2016
  • IEM Goyang – 17-18 grudnia 2016
  • IEM World Championship Katowice – marzec 2017

Tegoroczna edycja znów przesłoniła rozmachem poprzednie. Jeżeli jeszcze tego nie zrobiliście, to spójrzcie na nasze podsumowanie katowickich rozgrywek. A jeżeli nie rozumiecie za bardzo e-sportu, to zajrzyjcie do tekstu Pawła Kamińskiego, gdzie pisał, że Esport to taki sport, tylko jeszcze nie wszyscy to pojęli, więc taktyki oglądania też są podobne.

To jednak nie koniec e-sportowych rozgrywek na Wisłą. No, w sumie to nad Odrą - jeszcze w tym miesiącu odbędzie się wrocławski Esport Now. O ile o IEM-ie właściwie wszystko wiadomo, mowa wszak o jedenastym finale i czwartej edycji rozgrywanej w Polsce, tak ta druga inicjatywa pozostaje zagadką, a do tego dosyć łatwo można ją pomylić (przynajmniej ja pomyliłem) z Hall of Games.

Hall of Games w Hali Ludowe najbardziej znane jest z tego, że zostało odwołane na kilka dni przed startem. Było to zaskoczenie, edycja z 2015 roku miała być wszak już drugą, po tej z 2014 roku, którą można uznać za całkiem udaną. Redakcja Polygamii była na miejscu i szykowała się już na powtórkę, która do skutku nie doszła. Zamiast tego pojawił się lakoniczny komunikat, że inicjatywa być może wróci w zmienionej formule w 2016 roku. I wtedy pojawia się Esport Now. Impreza o grach we wrocławskiej Hali Ludowej. Impreza, która nie ma absolutnie nic wspólnego z Hall of Games. Można ją jednak połączyć z "osiemnastką" CD-Action, która też miała miejsce w 2014 roku w Hali Ludowej. Tyle że w maju 2014, a Hall of Games w listopadzie 2014. Dosyć skomplikowane, dlatego o kilka słów wyjaśnienia poprosiłem organizatora Esport Now, Krzysztofa Stypułkowskiego:

326808634049189930

Jak w rozmowie ze mną dodał Stypułkowski, w Polsce odbywa się bardzo dużo lokalnych eventów e-sportowych, ten ma wyprzedzać je w swoim profesjonalizmie oraz rozmachu. FantasyEXPO nie od dziś tworzy gamingowe imprezy, można więc zgadywać, że nie są to czcze przechwałki. Impreza mimo ambitnych planów i doświadczenia od IEM-u będzie mniejsza, to zupełnie inna skala działania, ale twórcy nie ukrywają, że IEM jest dla nich "wzorem, do którego chcą dążyć".

Mowa o e-sporcie, a warto pamiętać, że oprócz kolejnych IEM-ów i finałów w World of Tanks, mamy też w Polsce szereg konwentów i branżowych targów. Pyrkony, cykliczne inicjatywy Poznań Game Arena czy najnowsze dziecko polskiej branży wydawniczej, Warsaw Games Week, które wzoruje się z kolei największymi konsumenckimi targami gier - niemieckim gamescomem.

Paweł Olszewski

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)