IEM rozwija w Polsce skrzydła, Grand Finals Wargamingu zwija manatki

IEM rozwija w Polsce skrzydła, Grand Finals Wargamingu zwija manatki

IEM rozwija w Polsce skrzydła, Grand Finals Wargamingu zwija manatki
Paweł Olszewski
28.03.2017 14:48

Czołgowe mistrzostwa świata wyprowadzają się z Polski.

Intel Extreme Masters 2017 był największą imprezą e-sportową na świecie. Katowicki Spodek w dwa weekendy zgromadził łącznie 173 tys. odwiedzających, bijąc nie tylko wszystkie swoje poprzednie rekordy, ale też wyniki wszystkich zagranicznych imprez e-sportowych. Sponsorowane przez Intela mistrzostwa urosły już piąty rok z rzędu.

Równie optymistycznie, choć w nieporównywalnie mniejszej skali, rozwijały się warszawskie rozgrywki Grand Finals w World of Tanks. Impreza przez trzy lata z rzędu toczyła się w Warszawie, choć w trzech różnych lokalizacjach. I wychodzi na to, że do trzech razy sztuka - czwarte finały, Grand Finals 2017 ligi Wargaming.net, odbędą się w Moskwie, w VTB Ice Palace, znanym też jako Legends Arena.

Obraz

Na otarcie łez warto przypomnieć, że Tegoroczne finały CS:GO Major Championship odbędą się w Krakowie. A za rok w Katowicach wystartuje kolejny IEM. Za dwa też, a co dalej, nie wiadomo - jeszcze w 2014 roku katowiccy radni podjęli uchwałę w sprawie woli organizowania imprezy do 2019 roku. Jeżeli nawet zaproponują przedłużenie tej współpracy, to nie wiemy, czy organizatorzy IEM-u będą chcieli na Śląsku zostać. Katowice mają warunki i są dobrze skomunikowane, ale jak widać na przykładzie imprezy Wargamingu, gwarancji nie ma nigdy.

Paweł Olszewski

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)