IEM Katowice: Polacy mistrzami w Counter-Strike: Global Offensive! [WIDEO]

IEM Katowice: Polacy mistrzami w Counter-Strike: Global Offensive! [WIDEO]

IEM Katowice: Polacy mistrzami w Counter-Strike: Global Offensive! [WIDEO]
marcindmjqtx
16.03.2014 15:52, aktualizacja: 05.01.2016 15:42

Tegoroczny IEM Katowice, największy międzynarodowy turniej w historii polskiego esportu, zakończył się wielkim zwycięstwem polskiej drużyny w jednej z dyscyplin!

Counter-Strike: Global Offensive to wirtualne starcia terrorystów z antyterrorystami. Nie jest to oficjalna dyscyplina cyklu Intel Extreme Masters, jednak w Katowicach turniej w ramach EMS One odbył się gościnnie. Nie zepchnięto go wcale na bok - niedzielny finał odbył się na wielkiej, ponad 50-metrowej scenie. Na trybunach było w szczytowym momencie 10 tysięcy osób. Kilkaset tysięcy oglądało transmisję w internecie.

IEM Katowice: Ninjas In Pyjamas po przegranej w Counter-Strike: Global Offensive, fot. Adela Sznajder

I wszystko potoczyło się po naszej myśli. Polska drużyna Virtus.Pro w pewnym stylu pokonała 2:0 szwedzką Ninjas In Pyjamas. To tym większe osiągniecie, że NIP to legendarny skład, powszechnie uważany za najlepszy na świecie. Polacy to drużyna złożona w dużej mierze z weteranów, którzy niejako specjalnie na ten turniej powrócili do zawodowego grania. Przeszli długą drogę - w przeciwieństwie do swoich finałowych przeciwników, nie mieli zapewnionego miejsca w katowickim turnieju, musieli się najpierw do niego zakwalifikować. Już na miejscu najpierw pewnie wyszli z grupy (wygrali oba mecze), potem przedarli się przez ćwierć- i półfinały. Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu zainkasowali ok. 300 tysięcy złotych (ogólna pula nagród w turnieju wynosiła 750 tysięcy złotych). Cały czas towarzyszył im niezwykle gorący doping polskiej publiczności.

Skład zwycięskiej drużyny: Paweł "byali" Bieliński Filip "Neo" Kubski Jarosław "pasha" Jarzębowski Janusz "snax" Pogorzelski Wiktor "TaZ" Wojtas

Gratulujemy!

IEM Katowice: Virtus.Pro tuż po zwycięstwie, fot. Adela Sznajder

Tomasz Kutera, wideo: Paweł Kamiński

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)