idSoftware kupione przez ZeniMax

Sensacyjna wiadomość z ostatniej chwili - ZeniMax, firma będąca właścicielem studia Bethesda Softworks, kupiła id Software. Ekipa Johna Carmacka znana jest głównie z gatunku FPS, a w nim tak głośnych tytułów jak Doom czy Wolfenstein. Carmack tłumacząc dlaczego jego firma przeszła pod skrzydła nowego właściciela, stwierdził, że głównym powodem był fakt, iż idSoftware miało dużo własnych marek, którymi z racji rozmiaru firmy nie mogli się należycie zająć. Współpraca z wydawcami jako niezależne studio też nie była ponoć najlepsza.

idSoftware kupione przez ZeniMax
marcindmjqtx

Umowa przewiduje, że gry, które id Software zaczęła tworzyć dla innych wydawców nie zmieniają swojego statusu. Znaczy to, że nowy Wolfenstein ukaże się pod szyldem Activision a Rage Electronic Arts. Pierwszymi grami od id Software, które wyda ZeniMax będą Quake Live i nowy Doom (zespół odpowiedzialny za tą grę został zwiększony). Jak na razie nie ma żadnych projektów, by id Software miało jakoś współpracować z Bethesda Softworks, ale nikt tego też w przyszłości nie wyklucza. Dla fanów gier Johna Carmacka to dobra wiadomość, oznacza bowiem, że jego studio będzie miało teraz środki i warunki do produkcji większej ilości gier niż dotychczas. Sama transakcja przygotowywana była od kilku miesięcy.

[via Kotaku]

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.