Ico i Shadow of the Colossus nie sprzedały się, bo były za słabe

Zarówno Shadow of The Colossus, jak i ICO wydane na PS2 uznawane są za jedne z najważniejszych i najlepszych gier ostatnich lat. Ich ojciec, Fumito Ueda, obecnie pracujący nad The Last Guardian, twierdzi jednak, że nie były one wystarczająco dobre.

marcindmjqtx

11.03.2011 | aktual.: 07.01.2016 16:53

Jego zdaniem bezpośrednim skutkiem tego była słaba sprzedaż obu gier:

ICO i SOTC nie sprzedały się dobrze, bo nie były wystarczająco dobre. Nie były dla odbiorców wystarczająco przemawiające. The Last Guardian ma to jednak zmienić:

Tworząc The Last Guardian chcemy wyciągnąć z tego wnioski. Tworzę tę grę tak, by była atrakcyjna. Mam nadzieję, że wielu ludzi ją sprawdzi i pokocha. Można powiedzieć, że dwie poprzednie produkcje Uedy były wyjątkowo specyficzne i trafiały tylko do wybranej, hermetycznej grupy graczy. W ich oczach zyskały one status kultowej, ale wielu osobom ani Shadow of The Colossus, ani ICO nie przypadły do gustu. Czyżby tym razem Ueda, w obawie przed klapą finansową, chciał trafić z The Last Guardian do masowego odbiorcy? Opublikowane dotąd materiały z gry na to nie wskazują, ale jak będzie faktycznie - przekonamy się dopiero po premierze, którą to zaplanowano na ten rok.

[via Kotaku]

Adrian Palma

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.