I Am Street Fighter - dokument o serii Capcomu

30 sierpnia 1987 roku w japońskich salonach gier pojawił się nowy automat. Street Fighter z Ryu w roli głównej nie zwiastował nadejścia rewolucji, ale kiedy cztery lata później świat oszalał na punkcie Street Fightera II, stało się oczywiste, że Capcom postawił kamień milowy w historii gier wideo. Od debiutu serii minęło ćwierć wieku i z tej okazji producent wręczył fanom niesamowity prezent - film I Am Street Fighter.

Jakub Zagalski

I Am Street Fighter to ponad godzinny film dokumentalny, który podsumowuje dokonania serii, skupiając się na tym, co wydaje się być najważniejsze w świecie gier wideo. Czyli na graczach. Ekipa filmowa przepytała więc rozmaitych fanów Street Fightera o to, czym właściwie jest dla nich bijatyka Capcomu. W jednym dokumencie mamy więc wypowiedź kolekcjonera, który zbiera wszystko, co dotyczy marki Street Fighter. Są zawodowi gracze, jest muzyk utożsamiający swoją twórczość z postacią Balroga czy ojcowie konkurencyjnych serii: Virtua Fighter i Tekken.

Jubileuszowy film Capcomu pokazuje, jak wiele w życiu bardzo różnych ludzi może zmienić gra wideo. Udowadnia, że pasja z tym związana to nie tylko tysiące godzin spędzonych na automatach i góra wydanych 25-centówek. Chociaż to także jedno z oblicz Street Fightera. Nie ważne jednak, czy Street Fighter to dla kogoś tylko bijatyka, czy sposób na życie (bo i tak się zdarza). Street Fighter to przede wszystkim zjawisko, cezura (zwłaszcza druga część) i jedno z najważniejszych dokonań w historii naszego hobby.

I Am Street Fighter po prostu trzeba obejrzeć.Na Ryby - sprawdź, czy da zrobić się dobrą grę o wędkowaniu

Źródło artykułu:WP Gry

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.