Humble bierze przykład z itch.io i dołącza do ruchu Black Lives Matter

Humble bierze przykład z itch.io i dołącza do ruchu Black Lives Matter
18.06.2020 09:53
Humble bierze przykład z itch.io i dołącza do ruchu Black Lives Matter
Bartosz Witoszka
Bartosz Witoszka

"Humble Fight for Racial Justice Bundle" to paczka 48 gier o wartości około 1200 dolarów, którą można dostać za minimum 28 euro.

W zeszłym tygodniu wspominałem o akcji serwisu itch.io, który rozpoczął sprzedaż zestawów z dużą liczbą gier i innego cyfrowego dobra, a cały dochód miał trafić do organizacji walczących z rasizmem. Deweloperzy i twórcy mogli dołączyć się w trakcie, a ostatecznie skończyło się na 1700 produkcjach, narzędziach czy ścieżkach dźwiękowych. Przy tym minimalna cena tego pakietu nie zmieniła się i przez cały czas trwania tej inicjatywy było to pięć dolarów.

327382746236474169

Pozwoliło to na zebranie 8,1 miliona dolarów, które zostały przekazane na ręce Legal Defense and Educational Fund i Community Bail Fund, organizacji zwalczających rasizm systemowy.

Podobną inicjatywę postanowiło zorganizować Humble, czyli strona, która znana jest ze sprzedawania przeróżnych paczek tematycznych z grami, komiksami czy ebookami. Wpłacając minimum 30 dolarów dostajemy zestaw 48 produkcji, których łączna wartość to około 1200 zielonych. Wszystkie przychody mają zostać przekazane na rzecz trzech organizacji walczących z nierównościami na tle rasowym – oprócz wspomnianych już Legal Defense and Educational Fund i Community Bail Fund, pieniądze mają również trafić do Race Forward.

W chwili pisania tego tekstu pakiet "Humble Fight for Racial Justice Bundle" zdążyło już kupić 59476 osób, zaś łączna suma zebranych pieniędzy to ponad 1,7 miliona euro. Akcja potrwa jeszcze przez pięć dni, a w samych paczkach znaleźć można kilka interesujących pozycji, jak choćby Baba is You, NBA2K20, odświeżonego pierwszego BioShocka, dwa pierwsze System Shocki czy This War of Mine, które może trafić do zbioru lektur w polskich szkołach.

Bartek Witoszka

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)