Horizon Zero Dawn - będzie gra planszowa!

Horizon Zero Dawn - będzie gra planszowa!
Joanna Pamięta - Borkowska

07.09.2018 15:16, aktual.: 07.09.2018 16:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Tylko najpierw musi uzbierać odpowiednią kwotę na Kickstarterze.

Edit: Już uzbierała. Do końca kampanii pozostało 21 dni, a już kilkukrotnie przekroczono kwotę 200 tysięcy. Od momentu, gdy otrzymałam linka, do chwili, gdy piszę te słowa, przybyło dodatkowe 150 tysięcy. Szybko idzie, prawda? A najlepsze jest to, że kwota szybuje w górę z zawrotną prędkością mimo faktu, że brak kilku progów wpłaty. Czyli albo kupujemy wszystko naraz, albo nic.

Ale nie dziwi mnie taki zapał ludzi. Świat Aloy jest piękny, porywający i, mimo że główna warstwa fabularna była dość prosta, to sam pomysł na przyszłość po apokalipsie spodobał mi się już w pierwszym zwiastunie. A potem było coraz lepiej. Co tam na nas czeka w pudełku? Mnóstwo dobra, które raduje moje serce kolekcjonera. Figurka Aloy? Proszę bardzo. Pięknie odwzorowani wojownicy Carja i Nora? Są. Czujka, śmigacz, kłapacz - w podstawce oraz rozszerzeniu znajdzie się miejsce dla całej menażerii uniwersum Horizona.

Obraz

Horizon Zero Dawn™: The Board Game będzie taktyczną grą akcji, w której udział może wciąż do 4 graczy działających w trybie kooperacji. I to bardzo ścisłej współpracy, bowiem śmierć jednego z członków drużyny oznacza koniec gry. Sama walka ma uwzględniać chowanie się w trawie (no przecież, bez tego nie byłoby Horizona, bez tych krzaczorów, w których Aloy znika głównie dzięki rudej grzywie, która zlewa się kolorystycznie z kwiatami), zróżnicowanie taktyki w zależności od przeciwnika (czasami warto po prostu ubić maszynę, a nieraz trzeba się z nią nieco dłużej namęczyć, odstrzelić fragmenty pancerza itd.). Pod koniec walki Loża (obecna też w grze organizacja zrzeszającą Łowców) będzie nas nagradzać tzw. słońcami.

Obraz

Za stworzenie całości zabrała się firma Steamforged Games, zaś tytuł powstaje na oficjalnej licencji gry wideo oraz we współpracy z Guerilla Games. Premiera gry szacowana jest na marzec 2020 roku, a minimalna wpłata zapewniająca otrzymanie jej to 122 dolary (lub 95 funtów).

Pod tym linkiem możecie wesprzeć twórców.

Ważne - jeszcze przez kilka godzin obowiązuje opcja zakupu gry za 122 dolary (lub 95 funtów), w ramach której dostępne będzie: gra planszowa (Limited Edition KS Version), The Sacred Land Expansion, The Lawless Badlands Expansion , figurka Aloy (tak!), oraz wszystkie cele, które zostaną odblokowane w trakcie trwania kampanii. To samo dostaniemy, jeśli dokonamy wpłaty w późniejszym, z ta różnicą, że trzeba będzie zapłacić nieco więcej - 129 dolarów.

Obraz

A tutaj możecie obejrzeć sobie 48 minutowy zapis rozgrywki:

Horizon Zero Dawn™: The Board Game - Kickstarter Playthrough

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)