Horizon Forbidden West konsekwentnie ulepszany. Tym razem dwie aktualizacje

Horizon Forbidden West konsekwentnie ulepszany. Tym razem dwie aktualizacje

Horizon Forbidden West
Horizon Forbidden West
Źródło zdjęć: © Materiały WP
07.04.2022 15:39, aktualizacja: 08.04.2022 08:57

Twórcy nie zwalniają tempa i udostępniają aktualizacje do Horizon Forbidden West. Dwie najnowsze łatki eliminują błędy, jakie nadal pojawiają się w grze autorstwa Guerilla Games.

Horizon Forbidden West można śmiało zaliczyć do tytułów niezwykle udanych. Nie jest jednak tajemnicą to, że wykreowanie tak ogromnego świata, wiąże się, niestety, z występowaniem błędów. Mniej, lub bardziej uciążliwe, ale twórcy konsekwentnie pracują nad ich eliminacją. Dodatkowo dzielą się informacjami o błędach, które będą naprawiane w przyszłości. Jeśli w pewnym zadaniu pobocznym nasz towarzysz nie chce używać balisty, to kolejne łatki powinny zająć się tą usterką.


Tymczasem najnowsza aktualizacja to połączenie łatki 1.10 i 1.11. Standardowo, na warsztat brane są problemy związane z zadaniami pobocznymi i głównymi. Chcąc uniknąć spoilerów - gracze niejednokrotnie mieli styczność z nieprawidłowym występowaniem maszyn, które pojawiały się poza naszym zasięgiem i uniemożliwiały kontynuowanie zadań. Podobne zjawisko występowało w przypadku dominacji niektórych z nich.

W jednym z obozów gracze powinni zdobyć łuk, lecz nie zawsze było to możliwe. Problem został naprawiony - wystarczy ponownie "odwiedzić" zwłoki. Pomniejsze błędy z kontraktami nie umknęły uwadze twórców. Nieprawidłowości z występowaniem maszyn Alfa, zarówno w otwartym świecie, jak i w konkretnych zadaniach, to już przeszłość. Dość powszechnym problemem było karygodne zachowanie Falopruja, który często nie chciał uczciwie się bić, a zamiast tego uskuteczniał "wyścigi" po planszy. Wstyd. Zarząd Faro Automated Solutions nie o takie maszyny walczył. Guerrilla Games wyeliminowało problem.


Szereg istotnych zmian dotyczących balansu broni (szczególnie tych legendarnych), niektórych animacji, zachowania NPC, widoczności w niektórych lokacjach. Aloy lubi się czasem zaciąć na jakimś modelu i teoretycznie problem naprawiono. Zmianie uległy niektóre animacje, a notoryczne problemy z udźwiękowieniem zaczynają być przeszłością.


Zmian jest bardzo wiele. Całą listę znajdziemy pod tym adresem.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)