Hoplite: świetny roguelike na smartfony. Uwaga: wciąga!

Strona głównaHoplite: świetny roguelike na smartfony. Uwaga: wciąga!
10.03.2014 13:17
Hoplite: świetny roguelike na smartfony. Uwaga: wciąga!
marcindmjqtx
marcindmjqtx

Spokojnie, niech was nie odrzuca fakt, że to gra na smartfony i tablety! To naprawdę dobry, przemyślany, warty uwagi roguelike.

Hoplite narodziło się w 2013 roku, w czasie wyzwania dla twórców gier, w trakcie którego w ciągu tygodnia trzeba było stworzyć roguelike'a. Gra spodobała się tak bardzo, że twórcy postanowili ją dopracować i wydać. To turowa gra taktyczna, w której, sterując hoplitą, należy przedzierać się przez kolejne poziomy demonicznych głębin. Każdy jest oczywiście generowany losowo, na każdym jest też więcej przeciwników. Do dyspozycji jest kilka zdolności specjalnych, a swoje statystyki i umiejętności można usprawniać za pomocą ołtarzy Apolla na kolejnych planszach. Brzmi to banalnie, ale Hoplite niesamowicie wciąga, a przy okazji jest niełatwą, wymagającą strategicznego myślenia grą. Perełka.

Tak się w to gra:

Hoplite jest w dodatku za darmo, przynajmniej dla posiadaczy Androida. Właściciele iOS będą musieli zapłacić za grę 1,99 dolara. Ale i androidowcy mogą to zrobić - w ten sposób uzyskają dostęp do wersji premium, czyli osiągnięć, nieskończonej ilości poziomów i dodatkowych umiejętności do odkrycia na ołtarzach Apolla.

Naprawdę warto.

Tomasz Kutera

326837669554837546
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)