Homeworld kupiony przez Gearbox. Darksiders i Red Faction przez Nordic Games
Zaskakujące efekty drugiej aukcji tytułów pozostałych po THQ.
Po pierwszej aukcji dowiedzieliśmy się, kto przejmie po upadłym THQ prawa do Evolve, Saint's Row, Homefront, South Park oraz studia Relic i THQ Montreal.
Nadal jednak niejasne były losy kultowej kosmicznej strategii Homeworld oraz dobrze ocenianego, ale tak sobie się sprzedającego Darksiders. Wcześniej informowaliśmy, że aukcja miała odbyć się w maju, ale sama licytacja musiała nastąpić wcześniej, bowiem już znamy wyniki.
Homeworld Losy Homeworld były szczególnie drogie fanom - powstała nawet inicjatywa zgromadzenia pieniędzy na odkupienie marki. Niestety zebrane 50 tysięcy dolarów nie wystarczyło.
Jak się okazało, marka Homeworld jest warta dużo więcej. Za jedyne 1,35 miliona dolarów kupiło ją studio Gearbox, twórcy specjalizujący się raczej w strzelankach, odpowiedzialni za serię Borderlands, ale też Aliens: Colonial Marines oraz za dokończenie i wydanie Duke Nukem: Forever. Podobno jeden z szefów Gearbox, Briant Martel, jest wielkim fanem Homeworld i to on namówił studio do przejęcia tytułu.
Pierwsze plany już są - pierwsza i druga część mają trafić do dystrybucji cyfrowej w formie jak najbliższej oryginałowi. Zapewnił o tym szef studia, Randy Pitchford:
A później? Gearbox przebąkuje coś o kontynuacji...
Darksiders i Red Faction Ale Homeworld to nie wszystko, co sprzedawano. Nowego właściciela znalazły też marki Darksiders, Red Faction, MX vs ATV, Destroy all Humans!, Summoner, Marvel Super Hero Squad czy Supreme Commander. Jest nim firma Nordic Games - wydawca Alana Wake na PC, The Book of Unwritten Tales oraz ostatnich gier z serii Painkiller: Painkiller: Redemption, Painkiller: Recurring Evil, Painkiller: Hell & Damnation. Transakcja kosztowała ich 4,9 miliona dolarów.
Nie znamy jeszcze dokładnej listy tytułów oraz planów Nordic Games z nimi związanych - w krótkim oświadczeniu czytamy, że w połowie maja, gdy transakcja zostanie sfinalizowana, dowiemy się, co dokładnie kupili i co zamierzają z nimi zrobić.
Paweł Kamiński