Home wciąż miejscem dla graczy?

Home wciąż miejscem dla graczy?

Home wciąż miejscem dla graczy?
marcindmjqtx
17.07.2009 13:02, aktualizacja: 11.01.2016 17:59

Pierwszy raport z działalności Home zdradza kilka ciekawych szczegółów odnośnie usługi i pozwala stwierdzić, czy odniosła ona sukces czy też jak twierdzi wiele osób była kompletną porażką. Dowiadujemy się z niego:

  • Home ma ponad 7 milionów użytkowników, przy czym 3 miliony pochodzi z Europy
  • W pierwszym miesiącu od startu Home wygenerowało milion dolarów zysku na mikrotransakcjach.
  • Około 25-35 procent użytkowników PS3 podłączyło się Home przynajmniej dwa razy (to ja!). Swoją drogą ciekawe ile procent zrobiło to trzy razy.
  • "Jedynie 80 procent użytkowników Home  to mężczyźni w wieku 18-25 lat", co jest 10% różnicą względem standardowych użytkowników konsoli, gdzie ten odsetek wynosi 90%. Jak zauważa przedstawiciel firmy Home ma za zadanie poszerzać zainteresowanie konsolą wśród innych grup demograficznych, co jak na razie się udaje.
  • Sony wie, że niektórzy próbują wyłudzać login i hasło do PSNu tłumacząc, że tego wymaga Sony by przekazać nagrody w Home. Prowadzi działania by znaleźć i ukarać winnych, ale należy pamiętać, że nigdy nikt nie będzie od Was wymagał podania Waszego hasła do konta. 

Same statystyki nie porażają, w końcu nie są to liczby, które w jakikolwiek wpłynęłyby na sprzedaż samego PS3, ale jasno można stwierdzić, że chociaż usługa nie do końca celuje w nas - graczy, to jednak z pewnością cieszy się jakimś zainteresowaniem i pewnie powoli zaczyna na siebie zarabiać.

[via Gamasutra]

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)