Hołd dla Carrie Fisher - w grach i nie tylko

Strona głównaHołd dla Carrie Fisher - w grach i nie tylko
30.12.2016 16:24
Hołd dla Carrie Fisher - w grach i nie tylko
Patryk Fijałkowski
Patryk Fijałkowski

Aktorkę upamiętniają m.in. deweloperzy Elite: Dangerous i gracze The Old Republic.

Śmierć Carrie Fisher była kolejnym wydarzeniem kończącego się roku, które uderzyło ludzi na całym świecie mocnym prawym sierpowym. Pisząc o tej niezwykle smutnej wiadomości, zahaczyłem o bliskich zmarłej aktorki wspominającej ją w mediach społecznościowych. Na tym jednak fala żałoby się nie skończyła, bowiem fani również w ten czy inny sposób chcą upamiętnić jedną z ikon popkultury.

Na ciepły gest zdecydowali się deweloperzy Elite: Dangerous. Michael Brookes z Frontier Developments zakomunikował na forum gry, że w łatce 2.3 pojawi się placówka "Fisher's Rest", by upamiętnić aktorkę. Podobnego działania oczekują gracze The Old Republic od BioWare. Nie dziwne - jakieś miejsce upamiętniające Fisher w gwiezdnowojennym świecie MMO wydaje się wręcz konieczne. W końcu Nimoy doczekał się pomnika w Star Trek Online. Studio jednak póki co milczy, więc fani wzięli sprawy w swoje ręce.

Star Wars the Old Republic Fan-Made Tribute to Carrie Fisher

Setki graczy gromadziło się w Domu Organa na planecie Alderaan, by oddać hołd artystce. Jeden z nich, Kerry Nobs, stworzył nawet postać na podobieństwo Księżniczki Lei i przygotował poruszający materiał pokazujący, w jaki sposób na jego serwerze uczczono pamięć aktorki. Nie pomyślałbym, że wzruszę się, oglądając grupę postaci w jakiejś grze MMO, ale stało się. Piękne wydarzenie.

Tego typu działania nie kończą się na wirtualnych światach. Fani Carrie Fisher gromadzili się w takich miejsach jak Austin czy Anaheim, by przebrani za postacie z "Gwiezdnych wojen" wznieść miecze świetlne ku pamięci aktorki. To podobna akcja do dzierżenia różdżek po śmierci Alana Rickmana, który wcielił się m.in. w Severusa Snape'a z serii o Harrym Potterze. I w jednej, i w drugiej było coś pięknego w ten smutny, wzniosły sposób.

[ttpost url="https://twitter.com/TheCaskett/status/814271822006992896?ref_src=twsrc%5Etfw"]

[ttpost url="https://twitter.com/verifiedjosh/status/814402266018889728?ref_src=twsrc%5Etfw"]

[ttpost url="https://twitter.com/StarWarsTHX/status/814274265029689344?ref_src=twsrc%5Etfw"]

A na koniec coś, czego wiele osób mogło nie widzieć - wycięte sceny z "Przebudzenia Mocy", w których możemy zobaczyć Księż... Generał Leię:

Star Wars The Force Awakens Deleted Scenes: Jakku Message 2016 Blu-Ray (1080p HD)

Patryk Fijałkowski

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)