Hogwarts Legacy podbija Europę. Oto ostatnie wyniki sprzedaży

Hogwarts Legacy podbija Europę. Oto ostatnie wyniki sprzedaży

Hogwarts Legacy na PS5
Hogwarts Legacy na PS5
Źródło zdjęć: © Polygamia
08.03.2023 11:14

Najnowsze wyniki sprzedażowe potwierdzają, że adeptów magii na tym świecie nie brakuje. Hogwarts Legacy sprzedaje się na pniu, zostawiając za sobą takie produkcje jak Elden Ring czy Red Dead Redemption 2.

Avalanche Software zaznacza swoją obecność na rynku gier AAA i czyni to w sposób godny podziwu. Hogwarts Legacy zdobywa serca graczy na całym świecie, a słowa te znajdują potwierdzenie w rzeczywistości i nie chodzi tu jedynie o świecące pustkami półki sklepowe.

Niedawno dowiedzieliśmy się, że Hogwarts Legacy sprzedało się w liczbie 12 mln egzemplarzy na całym świecie w ciągu pierwszych dwóch tygodni od premiery (to równowartość 850 mln dolarów). Wynik robi wrażenie, a jakby tego było mało, to Hogwarts Legacy plasuje się w topce największych premier ostatnich lat w Europie.

Hogwarts Legacy sprzedaje się lepiej niż CoD

Najnowsze dane pochodzą od Gamesindustry.biz i możemy z nich wyciągnąć następujące wnioski dotyczące rynku europejskiego:

  • Hogwarts Legacy sprzedaje się lepiej niż każda z sześciu ostatnich gier Call of Duty czy nawet Red Dead Redemption 2.
  • W ciągu ostatnich sześciu lat w Europie nie było lepszej premiery. Wyjątek stanowi seria FIFA, która nieustannie króluje.
  • Po trzech tygodniach od premiery, Hogwarts Legacy zajmuje piąte miejsce w rankingu najlepiej sprzedających się gier z ostatnich 12 miesięcy.
  • A to wszystko w atmosferze ogólnego spadku sprzedaży gier komputerowych względem ubiegłego roku.

Hogwarts Legacy na PlayStation 4 oraz Xbox One podbije wynik

Przypominamy, że nadal dla wielu graczy Hogwarts Legacy jest nieosiągalne, ponieważ premiera na PlayStation 4/Xbox One dopiero przed nami. Ta, jak się okazuje, została przełożona, gdyż twórcy potrzebują więcej czasu na dopracowanie. Tak więc Dziedzictwo Hogwartu trafi na PS4 oraz Xbox One 5 maja 2023 r.

Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)