Hitman trafił na GOG-a. Gracze nie są z tego zadowoleni

Hitman trafił na GOG‑a. Gracze nie są z tego zadowoleni

Hitman
Hitman
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Karolina Kowasz
26.09.2021 10:05

Można sądzić, że kolejna nowość w sklepie GOG powinna budzić radość ze strony graczy. W przypadku Hitmana jednak nawet jego przecena o 70 procent nie pomogła. Tytuł wzbudził spore kontrowersje.

Na oficjalnym forum sklepu GOG.com pojawił się wątek dotyczący pierwszej odsłony trylogii Hitman. Gracze zarzucają platformie, że dodanie do swoich zasobów tytułu, który wymaga połączenia z internetem do rozgrywki, jest nieuczciwym ruchem ze strony sklepu.

Założenia GOG-a

Jeżeli przyjrzeć się misji, jaka z założenia miała przyświecać platformie, nie sposób się częściowo nie zgodzić ze społecznością. GOG miał być miejscem, w którym wszystkie oferowane tytuły nie będą posiadały zabezpieczeń DRM. Dla osób, które mogą obawiać się o możliwość grania w swoje ulubione tytuły w przypadku wyłączenia usług lub braku internetu z dowolnego powodu, platforma była doskonałym źródłem gier bez ograniczeń.

Hitman jednak wymaga od gracza połączenia z siecią nie tylko do rozgrywek online. Także w przypadku niektórych elementów gry dla jednego gracza wymagane jest stałe łącze. Bez niego niemożliwe jest branie udziału w eskalacjach, dostępnych przez kilka dni celach bądź kontraktach tworzonych przez innych graczy. Co jednak najważniejsze, bez połączenia z siecią gracz nie ma możliwości zdobywania osiągnięć, a wraz z nimi - odblokowywania kolejnych udogodnień, takich jak bronie, przedmioty czy lokalizacje startowe. Te zaś mają ogromny wpływ na rozgrywkę i jej stopień trudności.

Odzew graczy

Na ruch ze strony społeczności nie trzeba więc było długo czekać. Chociaż gra trafiła do sklepu ze sporą przeceną, gracze masowo wystawiają Hitmanowi jedną gwiazdkę na pięć. W recenzjach podają jako powód konieczność podłączenia do sieci, aby móc doświadczyć pełni wrażeń w trakcie grania. Dodatkowo klienci mają spore pretensje do sklepu, że ten nie zamieścił odpowiedniej adnotacji w opisie, która informowałaby o tego rodzaju ograniczeniach.

Aby nieco uspokoić sytuację, GOG zdecydował się odpowiedzieć na tę uwagę społeczności. Opis gry został już edytowany i na samym początku można znaleźć informację o wymaganym dostępie do sieci. Na forum zaś pojawiła się oficjalna odpowiedź, w której sklep przypomniał graczom, że jeżeli nie są oni zadowoleni z zakupionego tytułu, to zawsze mogą skorzystać z prawa do zwrotu pieniędzy za grę. Dodał także, ze nie będzie tolerować bombardowania negatywnymi recenzjami, więc w przypadku tych, które nie spełniają ich wytycznych, można spodziewać się ich usunięcia.

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)