Programy
Nie znaleziono pasujących programów.
Zobacz pozostałe wyniki wyszukiwania ›

Hideo… Hideo Kojima never changes

Strona głównaHideo… Hideo Kojima never changes
04.11.2019 15:00
Hideo… Hideo Kojima never changesHideo… Hideo Kojima never changes
Bartosz Witoszka
Bartosz Witoszka
bDmUvBDW

Trochę głodny się zrobiłem.

bDmUvBDp

Zwrot “wywinąć Kojimę” już od dobrych kilku lat funkcjonuje w branży elektronicznej rozrywki i patrząc na ciepłe przyjęcie Death Stranding, najnowszej gry Kojima Productions, wyrażenie to na pewno pozostanie z nami na dłużej. Twórca serii Metal Gear Solid jest jednocześnie kochany, jak i zwyczajnie nierozumiany i to zarówno przez kolegów po fachów, branżowe media czy po prostu graczy, którzy z każdą kolejną wypowiedzią Kojimy jeszcze bardziej pobudzają swojej zwoje mózgowe do myślenia, by przetrawić to, co właśnie usłyszeli bądź przeczytali.

Podczas zeszłotygodniowego panelu BAFTA Hideo Kojima tak właśnie określił swoje dzieła i obcowanie z nimi porównał do jedzenia, a później procesu trawienia czy też wydalania. Zresztą, zapraszam do lektury:

bDmUvBDr

Cóż, szczerze powiedziawszy, to nie wiem, co o tym myśleć, ale to chyba dobrze. Czemu? W tym dość skostniałym światku gier wysokobudżetowych, gdzie mamy do czynienia z kolejnymi odtwórczymi tytułami, jest też miejsce na prawdziwego artystę. Być może ekscentrycznego i nie rozumianego, ale jest. Jak pokazują oceny Death Stranding, coś chyba musi być na rzeczy, bowiem gra zbiera całkiem przyzwoite noty (84% na Metacriticu) i w wielu recenzjach podkreślana jest ta tajemniczość i niedopowiedzenia.

Posiadacze PlayStation 4 już ósmego listopada sami będę mogli spróbować przetrawić Death Stranding, a użytkownicy komputerów osobistych zasiądą do stołów dopiero w wakacje 2020 roku.

Bartek Witoszka

bDmUvBEn