Hero: gra o superbohaterach, która nigdy nie powstała

Zawsze jest coś ciekawego w przyglądaniu się grom, które zostały anulowane i nigdy nie powstały. Nie mamy pojęcia, jakie okazałyby się w rzeczywistości, ale wyobraźnia zwykle podsuwa obrazy niekwestionowanych hitów. Tak też jest z Hero, produkcją o superbohaterach przygotowywaną swego czasu przez (świętej pamięci) Midway.

marcindmjqtx

11.01.2011 | aktual.: 06.01.2016 14:31

Gra powstawała w 2008 roku i miała opowiadać o zwykłych ludziach obdarzonych ponadnaturalnymi mocami. Na szkicach koncepcyjnych w galerii widać między innymi postać skaczącą niezwykle wysoko, supersilną, kontrolującą wodę czy generującą coś w rodzaju bariery ochronnej. Słowem - superbohaterski standard.

Część gry miała toczyć się w Chicago, co z pewnością byłoby miłą odmianą od standardowych w świecie gier Nowych Jorków czy Londynów. Niezwykle interesująco prezentuje się także szkic, na którym dwóch bohaterów walczy na skrzydle Air Force One, samolotu prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Brzmi intrygująco, ale tak czy inaczej - Hero nigdy nie powstanie. Zostało nam obejrzeć tylko te kilka sziców koncepcyjnych w galerii i pomarzyć, jak fajna mogłaby to być gra.

Tomasz Kutera

Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościgaleriamidway
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.