Help Will Come Tomorrow z datą premiery i zbiórką na Kickstarterze

Help Will Come Tomorrow z datą premiery i zbiórką na Kickstarterze
Bartosz Witoszka

24.02.2020 17:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jest też wersja demonstracyjna dla wszystkich chętnych.

Twórcy gier wideo już dawno przestali korzystać z Kickstartera jako głównego środka finansowania swoich projektów i obecnie stanowi to wygodny sposób na promocję danego tytułu czy bezpłatne (a nawet jeszcze coś można na tym zarobić) testy fokusowe. Na początku lutego wspominałem o Platinum Games i The Wonderful 101, które w zaledwie 24 godziny od wystartowania zbiórki zebrało ponad milion dolarów (obecnie jest to 1700595 dolarów). Taką taktykę realizuje z powodzeniem polskie PlayWay, czyli twórcy wielu symulatorów, które zbierają wokół siebie grono oddanych fanów.

Help Will Come Tomorrow Dev Diaries #1 - Inspiration

Klabater również postanowił skorzystać z pieniędzy społeczności i pod koniec zeszłego tygodnia ogłosił, że Help Will Come Tomorrow dostało dedykowaną zbiórkę na Kickstarterze. O grze pisałem dla Was jeszcze we wrześniu zeszłego roku, kiedy to wydawca postanowił podzielić się na jej temat pierwszymi informacjami. Będzie to survival w stylu Dead in Bermuda (świetny tytuł, naprawdę warto dać szansę), gdzie przyjdzie nam dbać o potrzeby ocalałych z katastrofy na trasie kolei transsyberyjskiej.

Warto dodać, że akcja gry została osadzona w roku 1917, czyli burzliwym okresie dla Rosji – najpierw Rewolucja Lutowa, która doprowadziła do utworzenia dwuwładzy w państwie, co następnie skończyło się przewrotem bolszewickim, który znany jest szerzej jako Rewolucja Październikowa. Tytuł ma konfrontować ze sobą różne ideologie i stawiać przed bohaterami (a konkretniej graczem) trudne decyzje – czy ważniejsze jest zachowanie poglądów za wszelką cenę, czy może raczej przetrwanie i pomoc osobom z drugiej strony barykady.

Help Will Come Tomorrow Dev Diaries #2 - Manage & Survive

Wracając jednak do Kickstartera, pieniądze uzyskane ze zbiórki mają posłużyć na dokładniejsze testy jakościowe i QA (patrząc w jakim stanie wyszło Crossroads Inn, inna gra z portfolio Klabater, warto będzie zwrócić większą uwagę na ten aspekt) czy poprawę balansu rozgrywki i dogranie dodatkowych utworów do ścieżki dźwiękowej. Z zakładanych 12 tysięcy- udało się na razie zebrać 4729 dolarów (163 wpłacających), zaś do zakończenia kampanii pozostało jeszcze 25 dni.

Przy okazji ogłoszenia kickstarterowej kampanii podano również datę premiery – Help Will Come Tomorrow pojawi się 21 kwietnia na wszystkich wiodących platformach ze Switchem włącznie. Na pewno będą ogrywał tytuł, a jak dobrze pójdzie to w okolicach premiery spodziewajcie się od nas recenzji. A jeśli nie możecie się już doczekać, to twórcy przygotowali specjalną wersję demonstracyjną dostępną na stronie zbiórki gry.

Help Will Come Tomorrow Dev Diaries #3 - People & Relationship

Bartek Witoszka

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)
Zobacz także