Hej, chcecie wiedzieć, która konsola jest najpopularniejsza wśród młodzieży?

Google odpowie. A ja dorzucę spoiler, że nie Nintendo.

Hej, chcecie wiedzieć, która konsola jest najpopularniejsza wśród młodzieży?
Adam Piechota

06.04.2017 13:55

Google ma na wszystkich takie haki, że głowa mała. Na przykład na graczy. Tych konsolowych, dla których Platformowe Wojny nadal są fundamentem wszelkich dyskusji w Internecie. Ostatnio zrobili ogromny sondaż, aby dowiedzieć się, co jest "fajne", a co "fajne" nie jest. Jaka muzyka nadal traktowana jest świeżo (uwaga, w najczęstszych odpowiedziach znajdziecie Coldplay), które marki ubrań, jakie potrawy et cetera, et cetera. Przedmiotem badania były dwa pokolenia: pokolenie Z, czyli ta przerażająca młodzież w wieku 13-17 lat, oraz milenialsi. Czyli no, prawie moi rówieśnicy, 18-25 lat.

Obraz

Trochę inaczej z millenialsami. Oni preferują markę Sony. Powód jest całkiem jasny. PlayStation narodziło się, gdy oni zaczynali grać w gry. Nawet w innym niż nasz świecie, gdzie istniał w latach dziewięćdziesiątych jakiś inny wybór niż PlayStation, Nintendo oznaczało już "tych starych dziadów", którzy przenoszą swoje dawne serie w trójwymiar. A może po prostu w badaniach wzięło udział dużo emigrantów z Europy, którzy mieli właśnie takie początki, jak ja czy Patryk. W każdym razie spokojnie można zakładać, że ich pierwszą konsolą był właśnie PSX.

Wyniki należy traktować raczej jako ciekawostkę. Przepytano około 1600 nastolatków i 800 milenialsów, więc przydałoby się tego dużo więcej, by poznać odpowiedź na najważniejsze pytanie wśród konsolowej braci. Ale skoro o tym, co jest cool, powinna decydować młodzież, wstępnie należy stwierdzić, że Xbox. Ależ policzek dla Sony. Na pocieszenie przytulą pewnie swoją trzykrotnie większą bazę użytkowników i ból szybciutko ustanie. Microsoft na taki sondaż może patrzeć mniej sarkastycznie. To dobry sygnał przed pokazaniem światu Scorpio.

Adam Piechota

Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościmicrosoftsony
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.