Heavy Rain z Move sprawuje się znakomicie

marcindmjqtx

16.06.2010 22:56, aktual.: 07.01.2016 15:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Spośród wszystkich gier dotychczas wydanych na PlayStation 3, Heavy Rain chyba najbardziej  prosiło się o adaptację na kontrolery ruchowe. Przetestowaliśmy i potwierdzamy - gra się świetnie.

Co to jest ? Nie ma sensu pisać co to za gra - tu znajdziecie recenzję. Wersja Heavy Rain Move będzie dostępna za darmo jako łatka, możecie ją też kupić w edycji specjalnej z dodatkami. Wrażenia To gra stworzona do Move. Poruszamy się lewym analogiem, różdżka służy do rozglądania się i aktywności. Bardzo intuicyjne, kiedy pierwszy raz udało mi się coś zrobić dobrze, poczułem się, jakbym wiedział to od zawsze.

I tak - jeśli chcemy zamknąć lodówkę, to po prostu "pchamy" Move do przodu. Otwieranie to ciągnięcie kontrolera do siebie, a wyciąganie portfela wykonać najłatwiej, imitując ruch wkładania ręki do kieszeni i wyciągania czegoś. W porównaniu do gry na padzie, która potrafiła wkurzać, to coś niezwykłego.

Najlepiej czuć to podczas szybkich sekwencji walki, które mnie osobiście najbardziej irytowały swoją chaotycznością i button-mashingiem. W HR Move atakując "uderzamy" ekran, broniąc się "zasłaniamy" się, a unik to szybki ruch w bok. Moim zdaniem gra dzięki Move dużo zyskuje, zwłaszcza dla osób, które graczami nie są. Ważne - tytuł ten ma dwa poziomy trudności. Łatwiejszy wymaga tylko machania, zero wciskania przycisków. Fani Wii będą zachwyceni.

Najlepsze Uśmiech na twarzy - kiedy po raz pierwszy zrozumiałem "jak mam machać"

Najgorsze Trafienie w cokolwiek w menu - przy Move bardzo istotna jest kalibracja kamerki. Moja nie była skonfigurowana zbyt dobrze i trzeba było poprawić

Werdykt Jeśli kupicie Move, to na pewno odkurzycie Heavy Rain i zagracie jeszcze raz, żeby zobaczyć, jak ta gra miała wyglądać od samego początku.

Radek Zaleski

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)