Hearthstone ma wiernego gracza. Garri Kasparow spędza całe godziny na rozgrywce

Strona głównaHearthstone ma wiernego gracza. Garri Kasparow spędza całe godziny na rozgrywce
06.11.2021 11:38
Hearthstone
Hearthstone
Źródło zdjęć: © Hearthstone

Z tego gracze karcianki Hearthstone mogli nie zdawać sobie sprawy. Sławny szachista, Garri Kasparow, ma być wiernym fanem produkcji i spędzać godziny na rozgrywce w tytuł. Co więcej, osiągnął on piąty poziom w diamentowej lidze

Jak zapewne wie każdy, kto spędził nad karcianką nieco czasu, istnieje pięć lig dla uznanych graczy Hearthstone: brązowa, srebrna, złota, platynowa i diamentowa. Każda z nich ma dziesięciostopniowy zakres, gdzie 10 jest najsłabszym poziomiem, zaś 1 przysługuje najlepszym graczom.

Szachista gra w karty

PC Gamer przeprowadził wywiad z Garrim Kasparowem i postanowił wypytać go o jego preferencje dotyczące gry. Szachista przyznał się w nim, że uważa obecnie klasę Łotra za jedną z najsilniejszych kombinacji, jednak prywatnie woli rozgrywki jako Libram Paladyn lub Druid. Testował również grę Piratem Wojownikiem, ale zupełnie mu się on nie spodobał.

Arcymistrz szachowy przyznał się także, że nie ma swojej ulubionej gry komputerowej. Jeżeli go coś zainteresuje w danym czasie, to po prostu ogrywa dany tytuł. Pewnego dnia trafiła do niego reklama karcianki Hearthstone i tak zaczęła się jego przygoda z tą grą. Z jego wypowiedzi można wnioskować, że szachista, w danym momencie, skupia się na rozrywaniu tylko jednego tytułu i zmienia go dopiero wtedy, gdy zaciekawi go inny.

Czy Elden Ring podbije serca wszystkich graczy? [OPINIA]
Czy Elden Ring podbije serca wszystkich graczy? [OPINIA]

Przeszłość z Warcraftem III

W wywiadzie dla PC Gamera Kasparow opowiedział także sporo o ogrywaniu Warcrafta III w przeszłości, gdy jego syn miał około siedmiu lat. Jego pociecha nie mogła grać bez niego, zgodnie z umową, jaką zawarli, dlatego razem udało im się przejść kilka kampanii. Arcymistrz pamięta, że cenił sobie grę sojuszem ludzi, zaś jego syn preferował orki.

Kasparow zwrócił uwagę, że gry takie jak Warcarft III wymagają jednak od gracza sporej szybkości ruchów. On sam preferuje bardziej strategiczne podejście do rozgrywki, dlatego Hearthstone bardziej mu odpowiada.

Udostępnij:
Komentarze (2)