Pamiętacie zajawkę Hazelight? Pamiętacie Army of Two? Zapowiada się coś ciekawego i nieszablonowego. Od EA!

bELchfkR

Przygodowa gra akcji A way Out to druga produkcja reżysera Brothers: A Tale of two Sons. Gra robiona według tego samego pomysłu, ale nie budżetu. To już nie indyk z rzutem izometrycznym czy gra 2D (tak sugerowała pierwsza zajawka), a trójwymiarowa, nastawiona na kooperację gra akcji ze split-screenem. I jest to tutaj słowo-klucz, bo w A way Out nie pogramy sami, ani nie pogramy na pełnym ekranie. Przygodę trzeba przechodzić w dwie osoby. Można online, ale sam reżyser poleca granie na jednej kanapie. Nawet w trybie online, w grze będzie split-screen.

A Way Out Official Reveal Trailer

Wynika to z faktu, że podzielony ekran to element narracji. Podział jest asymetryczny, pokazując więcej rzeczy temu graczowi, który akurat tego teraz potrzebuje - czyli np. temu, który walczy i potrzebuje przestrzeni, podczas gdy drugi może się powolutku gdzieś skradać w tle. Podział potrafi się też przestawić z wertykalnego na horyzontalny, na trailerze było to widać np. w scenach pościgowych. Jest tam też walka, a także kilka możliwych sposobów na rozwiązanie jednego problemu - ucieczki z więzienia.

A Way Out Official Gameplay Trailer

A way Out tworzony jest z rozmachem. Z pomysłem i z pasją, czego nie można powiedzieć o wielu grach EA. Premierę zaplanowano na początek 2018 roku. Nie licząc enigmatycznej zajawki nowej gry BioWare, to zdecydowanie najciekawsza gra "Elektroników" pokazana podczas trwającego jeszcze EA Play.

bELchfkT

Paweł Olszewski

bELchflP