Hazelight to teraz A Way Out - nastawiona na kooperację gra przygodowa

Strona głównaHazelight to teraz A Way Out - nastawiona na kooperację gra przygodowa
10.06.2017 21:55
Hazelight to teraz A Way Out - nastawiona na kooperację gra przygodowa
Paweł Olszewski
Paweł Olszewski

Pamiętacie zajawkę Hazelight? Pamiętacie Army of Two? Zapowiada się coś ciekawego i nieszablonowego. Od EA!

Przygodowa gra akcji A way Out to druga produkcja reżysera Brothers: A Tale of two Sons. Gra robiona według tego samego pomysłu, ale nie budżetu. To już nie indyk z rzutem izometrycznym czy gra 2D (tak sugerowała pierwsza zajawka), a trójwymiarowa, nastawiona na kooperację gra akcji ze split-screenem. I jest to tutaj słowo-klucz, bo w A way Out nie pogramy sami, ani nie pogramy na pełnym ekranie. Przygodę trzeba przechodzić w dwie osoby. Można online, ale sam reżyser poleca granie na jednej kanapie. Nawet w trybie online, w grze będzie split-screen.

A Way Out Official Reveal Trailer

Wynika to z faktu, że podzielony ekran to element narracji. Podział jest asymetryczny, pokazując więcej rzeczy temu graczowi, który akurat tego teraz potrzebuje - czyli np. temu, który walczy i potrzebuje przestrzeni, podczas gdy drugi może się powolutku gdzieś skradać w tle. Podział potrafi się też przestawić z wertykalnego na horyzontalny, na trailerze było to widać np. w scenach pościgowych. Jest tam też walka, a także kilka możliwych sposobów na rozwiązanie jednego problemu - ucieczki z więzienia.

A Way Out Official Gameplay Trailer

A way Out tworzony jest z rozmachem. Z pomysłem i z pasją, czego nie można powiedzieć o wielu grach EA. Premierę zaplanowano na początek 2018 roku. Nie licząc enigmatycznej zajawki nowej gry BioWare, to zdecydowanie najciekawsza gra "Elektroników" pokazana podczas trwającego jeszcze EA Play.

Paweł Olszewski

Udostępnij:
Komentarze (3)