Haven prezentuje swoje uroki na filmie z fragmentami rozgrywki

Strona głównaHaven prezentuje swoje uroki na filmie z fragmentami rozgrywki
10.07.2019 11:00
Łukasz Jarkiewicz
Łukasz Jarkiewicz
bDeODfzG

Idealna gra dla pary?

bDeODfyZ

Gier kooperacyjnych nigdy za wiele. Podczas tworzenia nowej gry studio The Game Bakers musiało zdawać sobie z tego sprawę, ponieważ przygotowało coś specjalnego i pokazuje na nowym filmie. RPG ukazuje parę zakochanych śmigających na wyjątkowej planecie. Świat możemy przemierzać w pojedynkę lub w dwuosobowym coopie, ale to wiemy. Deweloperzy udostępnili pierwszy zwiastun, który przy okazji został napakowany fragmentami rozgrywki.

324624740050548700

Zwiastun pokazuje parę gołąbeczków, która ze sobą rozmawia, lata(?) w powietrzu, walczy czy zdobywa surowce. A właściwie, czego oni tam nie robią! Co jakiś czas ukazują się pewne monstra, kreatury oraz różnego rodzaju budowle. Oczywiście, fragmenty walki również zostały ukazane. Nie są szczególnie skomplikowane, ale przecież wiemy, że pojedynki spadają tutaj na dalszy plan. To wszystko w prostej szacie graficznej pozbawionej wielu szczegółów, ale w pełnej palecie barw, co oddaje szczególny charakter produkcji. Do tego podłożono pozytywną muzykę, która swoją drogą... jest całkiem, całkiem.

bDeODfzb

Dyrektor kreatywny, Emeric Thoa, napisał, iż historia opowiada o codziennym życiu Yu i Kay. Można gotować, jeść, spać i wyruszać w podróż. Wybór opcji dialogowych służy do poznania tej historii. Mają mieć także długofalowe konsekwencje. Nie obraziłbym się za ich jak większą ilość. Tak przy okazji, rozmowy nie są takie złe - doskonale sprawdzają się przy nich rysunki bohaterów. Taki smaczek jeszcze ode mnie, relacje wydają się rzeczywiste, ponieważ wyraźnie zaznaczono, kto zajmuje większą część łóżka.

324624740050745308

Post na blogu twórców sugeruje, że wyprawy nie będą zbyt dalekie - przynajmniej przez pewien czas. Gra została opisana jako "zupełnie inne tempo", które będzie odpowiednie dla każdego gracza. Natomiast eksploracja została stworzona dla "dreszczyku emocji, spokoju i satysfakcji". Trudno się z tym nie zgodzić, ponieważ w materiale postacie zbierały pewną maź za sprawą umiejętności i bycia przy niej, a interesujące budynki widać z daleka.

Niedługo deweloperzy zaliczą sesję pytań i odpowiedzi na discordzie. Gracze posmakują relacji bohaterów za sprawą dema, które pojawi się na PAX West. Na teraz możemy podziwiać kartę Steam, która wskazuje, iż wybierzemy się w tę podróż w przyszłym roku.

bDeODfzX