Harmonix znów rewolucjonizuje - Rock Band Network

Harmonix znów rewolucjonizuje - Rock Band Network

Harmonix znów rewolucjonizuje - Rock Band Network
marcindmjqtx
17.07.2009 19:00, aktualizacja: 14.01.2016 15:25

Pomysł na tworzenie własnej muzy w Guitar Hero był doskonały, tylko wykonanie może nie do końca zagrało. Co to za radocha odtwarzać kawałki w marnej MIDI jakości, na dodatek bez wokalu? Średnia co najwyżej. Harmonix idzie jednak o krok dalej. Krok, na zrobienie którego autorzy założyli siedmiomilowe buty.

Rock Band Network to nowa inicjatywa, dzięki której twórcy, wytwórnie, dosłownie wszyscy będą mogli sprzedawać swoją własną muzykę poprzez Rock Band. Autorzy udostępnią wszystkim zainteresowanym specjalne narzędzia i nie będzie to żadne składanie gotowych sampli, tylko możliwość sprzedania pod postacią growych kawałków (tzn. z nutkami) każdego kawałka, który będziemy chcieli (zarabiając 30% jego sprzedaży!). Całość wystartuje już wkrótce, a do tego czasu warto zarejestrować się na stronie dla twórców. Jeśli oczywiście jesteście zainteresowani. Dzięki temu będziecie powiadamiani o postępach prac. Obejrzyjcie również poniższy filmik, gdzie wyjaśniono właśnie to, co opisałem powyżej. Harmonix naprawdę idzie dużo dalej niż Activision i jeśli to działać będzie tak, jak się może wydawać, to czeka nas rewolucja. Pozostaje problem np. łamania praw autorskich, ale na pewno i to pytanie sobie już zadano i znaleziono na nie odpowiedź.

PS. Projekt obejmuje na razie jedynie 360, a autorzy chcą skorzystać tutaj z funkcji XNA. O ewentualnym rozszerzeniu na PS3/Wii mówi się, że "może, kiedyś", raczej pod postacią paczek z najlepiej sprzedającymi się kawałkami.

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)