Hamlet walczy z Laertesem... w Bladelords. Gry zawitały na deski warszawskiego teatru Imka

Hamlet walczy z Laertesem... w Bladelords. Gry zawitały na deski warszawskiego teatru Imka

Hamlet walczy z Laertesem... w Bladelords. Gry zawitały na deski warszawskiego teatru Imka
marcindmjqtx
13.04.2015 18:24, aktualizacja: 05.01.2016 15:07

Szkoda, że to nie nowy Mortal, ale i tak jest dobrze.

Gry zaliczyły bardzo ciekawy występ gościnny w warszawskim teatrze Imka należącym do Tomasza Karolaka. W jaki sposób? Podczas spektaklu "hamlet" w reżyserii Joanny Drozdy grano w Bladelords, bijatykę na urządzenia mobilne autorstwa gdańskiej firmy Playsoft. Grano w nie byle jakich okolicznościach, bo tytuł posłużył do zinscenizowania walki Hamleta z Laertesem - Cirtana z gry podpisano imieniem głównego bohatera tragedii Shakespeara, a Dark Knight stał się bratem Ofelii. Reżyserka spektaklu, córka Tadeusza Drozdy, wytłumaczyła, że jego akcja rozgrywa się zarówno w mediach, jak i teatrze.

Bladelords w teatrze Imka

Tak ciekawa propozycja wykorzystania naszej gry pojawiła się po raz pierwszy. Dlatego też zespół, który stworzył Bladelords pojechał do Warszawy, aby zobaczyć spektakl na żywo. To ogromna frajda dla nas wszystkich, że gra została zauważona nie tylko przez grupę docelową. Sytuacja ta udowadnia, że świat gier dawno już przestał interesować jedynie samych graczy, a stał się bardzo ważnym elementem kultury - mówi Piotr Mieszała, Producent gry Bladelords z firmy Playsoft. - Tak ciekawa propozycja wykorzystania naszej gry pojawiła się po raz pierwszy - powiedział Piotr Mieszała, producent gry Bladelords. - Dlatego też zespół, który stworzył Bladelords pojechał do Warszawy, aby zobaczyć spektakl na żywo. To ogromna frajda dla nas wszystkich, że gra została zauważona nie tylko przez grupę docelową. Sytuacja ta udowadnia, że świat gier dawno już przestał interesować jedynie samych graczy, a stał się bardzo ważnym elementem kultury.

Więcej na temat spektaklu przeczytacie na stronie teatru. My natomiast przyklaskujemy takiej inicjatywie i czekamy na więcej równie ciekawych pomysłów.

[źródło: informacja prasowa]

Patryk Fijałkowski

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)