Hamako Mori najstarszą grającą osobą, tworzącą materiały na YouTube

Hamako Mori najstarszą grającą osobą, tworzącą materiały na YouTube

Hamako Mori najstarszą grającą osobą, tworzącą materiały na YouTube
Bartosz Witoszka
21.05.2020 14:24

90-letnia Japonka trafiła do Księgi Rekordów Guinnessa.

Temat trochę Ścinkowy, ale jak doskonale pewnie zauważyliście, na Poly nie wracaliśmy do tego cyklu od ponad roku, a sama sprawa (z cyklu niesamowite historie w świecie giereczek) wydaje się na tyle ciekawym urozmaiceniem, że warto o niej krótko wspomnieć.

Meet the 90 year old gamer grandma! - Guinness World Records

W końcu do Księgi Rekordów Guinnessa trafiają gracze (Maciek Kowalik pisał w 2011 roku o kilku wybranych przypadkach), jednak wraz z upływem lat growa kultura uległa zmianie, a trend osób nagrywających materiały z gier na YouTube czy streamujących rozgrywkę za pośrednictwem Twitcha, został dostrzeżony przez wspomnianą organizację.

A jak wiadomo, lubi ona wyróżniać wszystko, co jest "naj-", dlatego, jak zauważył serwis CNN, teraz postanowiono pokazać dokonania 90-letniej Hamako Mori, która gra w gry od 39 lat, a swoimi doświadczeniami dzieli się na YouTubie od 2015 roku, gdzie jej dokonania śledzi prawie 280 tysięcy użytkowników tego serwisu.

"Gamer Grandma" ogrywa na swoich materiałach przeróżne tytuły – ostatnio jest to remake Resident Evil 3, a jej growe początki sięgają konsoli Cassette Vision wydanej w lipcu 1981 roku. Sama zauważa, że: Sam chciałbym po prawie 40 latach grania móc przejawiać taki entuzjazm do tego medium i mam nadzieję, że będzie mi to dane. A jak nie? Trudno, zawsze pozostają inne rzeczy, w które można zainwestować czas i na przykład u mnie jest to anime, o czym pisałem jakiś czas temu na poly-blogu.

Bartek Witoszka

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)