Hakerskie Oskary rozdane - Sony wśród laureatów statuetki złotego kucyka Pwnie

Statuetki Pwnie, wymawiane jak "pony" (z angielskiego: kucyk) to hakerska wersja Złotych Malin, znanych z przemysłu filmowego.

marcindmjqtx

05.08.2011 | aktual.: 06.01.2016 12:13

Dla tych, którzy nie wiedzą, lub wstali lewą nogą - słowo "pwn" oznacza w żargonie użytkowników komputerów to samo co angielskie "own", sugerujące, że ktoś ma nad kimś pełną kontrolę, lub że zdołał go zdominować w inny sposób.

Stąd też statuetki przyznawane przez hakerów za wyjątkowe niepowodzenia mają formę kolorowych kucyków My Little Pony i nazywane są Pwnie. Co więcej, gala organizowana jest zwykle w okolicach konferencji Black Hat, poświęconej zachowaniu wysokich standardów bezpieczeństwa w sieci.

W tym roku w Las Vegas wielkim zwycięzcą okazali się twórcy Stuxnetu, oprogramowania które doprowadziło do awarii irańskiej elektrowni atomowej. Zdobyli oni nagrodę w kategorii "Epic Ownage", wyprzedzając takie grupy jak LulzSec, Anonymous i Bradleya Manninga, źródło przecieku do WikiLeaks w amerykańskiej armii.

Statuetkę w kategorii "Most Epic FAIL" przyznano jednak Sony. Koncern został uhonorowany za serię włamań i awarię platformy PSN, które miały miejsce w tym roku.

Pełna lista nagrodzonych znajduje się na oficjalnej stronie plebiscytu.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościbezpieczeństwohakerzy
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.