Hajime Tabata: Remake Final Fantasy VII? Nie mógłbym tego zrobić

Hajime Tabata: Remake Final Fantasy VII? Nie mógłbym tego zrobić

Hajime Tabata: Remake Final Fantasy VII? Nie mógłbym tego zrobić
09.10.2017 19:23

Twórca Final Fantasy XV i Crisis Core: Final Fantasy VII o pracach nad nową wersją kultowej gry.

Serwis Game Revolution przeprowadził podczas Tokyo Game Show rozmowę z Hajime Tabatą ze Square Enix. Ten uznany developer i główny projektant Final Fantasy XV dał się już wcześniej poznać fanom serii jako twórca Crisis Core: Final Fantasy VII.

To action RPG z akcją toczącą się w świecie kultowej siódmej odsłony serii było powszechnie uznane za jeden z nielicznych pobocznych projektów tego typu. Przedstawiało wydarzenia równoległe do głównej osi fabularnej FF VII, ale nie sprawiało wrażenie wymuszonego czy stworzonego na siłę. Mało tego, dawało nawet interesującą perspektywę na pewne wydarzenia z pierwowzoru. A to w przypadku tego typu doklejanych projektów zdarza się niezwykle rzadko.

326791184502843671

Można więc zakładać, że główny odpowiedzialny za ten sukces doskonale rozumie Final Fantasy VII i oczekiwania fanów gry. Mógłby się więc wydawać idealnym kandydatem do prac nad nową wersją tej gry. On sam jednak wcale tak nie uważa.

Stwierdza Tabata. Dodaje, że jest to odpowiedzialność, która spoczywać może wyłącznie na oryginalnych twórcach Final Fantasy VII. To, że udało mu się z Crisis Core uczyniłoby go dobrego kandydata do prac nad chociażby Final Fantasy VII-2, ale nie odświeżaniem klasycznej gry.

Final Fantasy VII - E3 2015 Trailer | PS4

Chwila, Final Fantasy VII-2? Niezapowiedziany jeszcze projekt, nad którym jak wiadomo pracuje Tabata? Czyżby?

Stwierdził Tabata w odpowiedzi na taką właśnie reakcję rozmawiającego z nim dziennikarza. I bardzo dobrze, wystarczy nam jedna gra od Square Enix do czekania na nią po wsze czasy.

Dominik Gąska

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)