Zmien skórke
Logo Polygamii

Gwiezdne Wojny pozostaną przy Electronic Arts...

A tymczasem akcje EA lecą na łeb, na szyję.

Dyrektor generalny Disneya, Bob Iger, przyznał na niedawnym spotkaniu z inwestorami, że dobrze mu się współpracuje z Electronic Arts i nie ma zamiaru zabierać im marki Gwiezdne Wojny.

Jesteśmy dobrzy w robieniu filmów, parków rozrywki, statków wycieczkowych i innych tego typu rzeczy, nigdy jednak nie wykazaliśmy się w dziedzinie wydawania gier wideo.

Po zamknięciu LucasArts w 2013 roku prawa do produkowania gier na licencji Gwiezdnych Wojen zostały przekazane do Electronic Arts. W ciągu siedmiu lat współpracy EA z Disneyem ta pierwsza firma wypuściła raptem dwie gwiezdnowojenne gry na konsole. Więcej projektów było anulowanych niż doczekało się realizacji – więcej o tym pisałam w połowie stycznia. Wydawać by się mogło, że przy takich pieniądzach i wpływach, jaki ma Disney, liczba ta mogłaby być o wiele większa.

Ale Iger zaznaczył, że Disney utrzymuje szczególnie dobre relacje z Electronic Arts i nie zamierza zrezygnować z tej współpracy.

Myślę, że tutaj musimy sobie zdać sprawę z tego, co tak naprawdę liczy się dla mega-korporacji, jaką jest Disney. Maksimum kosztów przy minimum inwestycji. Jeśli produkcje EA dają przychody…

A dają. Mimo że tak naprawdę w skali wieloletniej działalności spółki mogłoby być lepiej. Jak informuje Bankier.pl, podczas środowej sesji akcje Electronic Arts straciły na wartości ponad 15% i jest to trzeci tak duży spadek firmy w ciągu ostatnich kilkunastu lat.

Sprzedaż Battlefielda V była słabsza od oczekiwanej – sprzedano 7,3 milionów egzemplarzy, a zakładano 8,3. Nadzieja w nadchodzącym Anthemie oraz zapowiadanej na jesień tego roku nowej grze z uniwersum Gwiezdnych Wojen.

Ale pamiętajcie, że jeśli szczególnie mocno odczujecie brak nowych ciekawych przygód w świecie Gwiezdnych Wojen, zawsze możecie rozważyć gry planszowe – w tej dziedzinie się nie zawiedziecie, ponieważ praktycznie co roku pojawia się jakiś nowy tytuł. Tutaj też mamy do czynienia z DLC, ale o zupełnie innym charakterze.

Więcej na temat:

2
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
2 Komentarze
0 Odpowiedzi
2 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Simplex
Użytkownik

“LuxasArts:

TheMisterA
Użytkownik

Sprzedaż, sprzedażą… pytanie za ile. Zapewne te 8.3m było planowane w większości po 100% ceny, a tymczasem sprzedaż na start gry była tak zła, że BFV pobił rekord gry AAA na pierwszej wyprzedaży. Stawiam, że większość z tych 7m poszło przy okazji wyprzedaży na jakieś 50%. Słabo się chwałą też FIFA 19. W raporcie napisali,ze wzrosła ilość meczów rozgrywanych w FUT (o 25%), nie pisząc nic o tym jak szła sprzedaż gry i korzyści z mikrotransakcji. Jakby było czymś, to by się chwalili – nawet po to, by przykryć inne złe informacje. Wzrost ilości gier wynikać może z tego, że… Czytaj więcej »

Popularne wpisy

Popularne Gry