Electronic Arts przeprasza się z remasterami

Electronic Arts przeprasza się z remasterami
Bartosz Witoszka

30.10.2019 13:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

I przy okazji zapowiada kiedy możemy się spodziewać “Battlefielda 6”.

Okazuje się jednak, że Electronic Arts nie samymi grami-usługami żyje i planuje kilka ciekawych premier, w tym odświeżenie paru kultowych już marek. Nie wiadomo na razie, o które dokładnie serie chodzi, ale wszystko wskazuje na to, że może w końcu będzie to trylogia Mass Effect (tak, proszę!).

Zacznijmy jednak od czegoś pewnego, czyli kolejnej odsłony Battlefielda, który roboczo nazywany jest “Battlefieldem 6”. Ten pojawi się dopiero w 2022 roku fiskalnym, czyli okresie pomiędzy 1 kwietnia 2021 roku a 31 marca 2022 roku. Skąd takie opóźnienie?

Przede wszystkim Dice (studio odpowiedzialne za serię) dalej będzie rozwijało Battlefielda V o kolejne dodatki, a do tego wydawca ma w zanadrzu innego FPS-a. Apex Legends radzi sobie dobrze, a w przyszłości pojawi się również wersja na urządzenia mobilne. Tym samym Electronic Arts nie chce wydawać kolejnego dużej gry z tego samego gatunku, czego powodem może być obawa przed przesyceniem, jak miało to miejsce przy okazji premiery Titanfalla 2, który wylądował pomiędzy Battlefieldem I (kocham współczesną numerację <3) a Call of Duty: Infinite Warfare.

Obraz

Jeśli zaś chodzi o wspomniane na początku remastery, to wiemy tylko, że mają to być odświeżone wersje ulubionych marek wydawcy. Od lata fani proszą o odświeżoną trylogię Mass Effect, a zwłaszcza pierwszej części, która, cóż, zestarzała się dość słabo. Szczególnie mocno widać to po rozgrywce, a zwłaszcza strzelaniu, które - umówmym się - nawet w okolicach premiery pozostawiało wiele do życzenia. Nie mówiąc już o używaniu mocy czy zarządzaniu drużyną, które były po prostu toporne. Choć kocham “jedynkę” całym sercem, to z chęcią sprawdziłbym ją w odświeżonej wersji z wprowadzonymi poprawkami.

Obraz

A pamiętam jeszcze, jak w 2015 roku Peter Moore, szef Electronic Arts, zapewniał, że wydawca nie ma w planach wydawania odświeżonych wersji starych tytułów. Jak to powtarza często moja dobra znajoma: “tylko krowa nie zmienia poglądów”, a patrząc na ostatnio zapowiedziany remaster Command & Conquer, coś musi być na rzeczy.

Mój Boże, zapomniałbym o najważniejszym - remastery, remake’i czy jak to Electronic Arts nie nazwie, mają się pojawić do końca przyszłego roku podatkowego, czyli marca 2021 roku.

Bartek Witoszka

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)