GTA V nadal sprzedaje się w kosmicznych liczbach

GTA V nadal sprzedaje się w kosmicznych liczbach

GTA V nadal sprzedaje się w kosmicznych liczbach
04.08.2020 10:55, aktualizacja: 04.08.2020 11:44

Nic dziwnego, że nie kwapią się z nową częścią "Grand Theft Auto".

Można się zżymać, że Rockstar idzie na łatwiznę i zamiast przygotować "GTA VI" na nową generację konsol, nadal monetyzuje "piątkę". Ale nie można się temu dziwić. Potwierdza to kwartalny raport fiskalny Take-Two. Od premiery, która odbyła się w 2013 r., gra trafiła już do 135 mln osób. Tylko ostatni kwartał przyniósł 5 mln sprzedanych sztuk.

Dowiedzieliśmy się również nieco na temat sprzedaży innych tytułów z portfolio Take-Two. "Red Dead Redemption" trafił już do 32 mln odbiorców, "NBA 2K20" do 14, "Borderlands 3" do 10,5, a "Outerworlds" do niecałych trzech.

Duży wpływ na wyniki piątej odsłony "Grand Theft Auto" miała promocja, w ramach której "GTA V" trafiło na Epic Games Store. Strauss Zelnick, szef Take-Two Interactive twierdzi, że gdy skończył się darmowy dostęp go gry, użytkownicy nadal kupowali "Grand Theft Auto" i pomogli ustalić rezultat lepszy niż w analogicznych okres ostatnich lat.

"GTA V" szykowane na Playstation 5 i Xbox Series X ma otrzymać szereg usprawnień technicznych, audiowizualnych oraz wydajnościowych. Dotyczy to również "Grand Theft Auto Online", które przez trzy miesiące będzie bezpłatne dla posiadaczy PS5. Nie wiadomo jeszcze o jakie miesiące chodzi dokładnie, data premiery jest bowiem nieznana.

Grand Theft Auto V and Grand Theft Auto Online - Announcement Trailer | PS5

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)