GTA 6 już w produkcji. Kiedyś otarliśmy się o Grand Theft Auto: Tokyo

GTA 6 już w produkcji. Kiedyś otarliśmy się o Grand Theft Auto: Tokyo

GTA 6 już w produkcji. Kiedyś otarliśmy się o Grand Theft Auto: Tokyo
Oskar Śniegowski
26.03.2016 14:45, aktualizacja: 29.03.2016 21:26

W przeszłości pracownicy studia odwiedzali stolicę Japonii, aby ocenić jej potencjał na nową odsłonę serii. Kolejne GTA już w produkcji.

Takie rewelacje publikuje amerykański serwis technologiczny Techradar. Według źródeł portalu, ponad dziesięć lat temu Rockstar wysyłał do Tokio swoich pracowników, aby zbadali i ocenili potencjał japońskiej stolicy do stworzenia z niej teatru działań dla kolejnej odsłony serii Grand Theft Auto. Developerzy poznali lokalną kulturę, spotykali się z miejscowymi oraz zebrali sporą ilość materiałów referencyjnych, jednak finalnie projekt całkowicie zarzucono. Źródło serwisu stwierdziło, że Rockstar bardzo poważnie podchodził do tematu w okolicach premiery GTA 3 i GTA Vice City (w grudniu 2003 Take-Two faktycznie wniosło wniosek o zastrzeżenie znaków handlowych dla GTA:Tokyo, GTA: Bogota oraz GTA: Sin City).

Przyczyny porzucenia projektu miały być dwie. Pierwszą z nich była złożona siatka drogowa japońskiej stolicy, a drugą uzmysłowienie sobie, jak ciężko byłoby przenieść akcję poza teren Stanów Zjednoczonych i ile wymagałoby to pracy (marki samochodów, modele, nazwy innych marek stworzone na potrzeby gry, wszystko to musiałoby zostać porzucone).

Wtyczka Techradaru miała więcej ciekawych informacji. Według jej doniesień, prace nad Grand Theft Auto 6 już się rozpoczęły, jednak wciąż nie ustalono, gdzie zostanie osadzona historia kolejnej odsłony gry. Od premiery GTA V minęło już dwa i pół roku, więc doniesienia o pierwszych pracach nad nową grą są całkiem wiarygodne. Od kilku miesięcy spekuluje się, że kolejną produkcją od Rockstar Games będzie kontynuacja Red Dead Redemption, i że jej zapowiedź prawie na pewno odbędzie się jeszcze w tym roku. Pasowałoby to do cyklu wydawniczego studia, które zachowuje mniej więcej 2-3,5 letnie odstępy między premierami swoich kasowych tytułów.

RDR 2 w maju 2017 i GTA VI na koniec generacji we wrześniu roku 2019? Czy może wszystko potoczy się dużo szybciej, dzięki premierze PS 4.5?

[Źródło: Techradar]

Oskar Śniegowski

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)