Gry z Xboksa na każdej platformie z systemem Microsoftu?

Gry z Xboksa na każdej platformie z systemem Microsoftu?
marcindmjqtx

06.10.2011 18:27, aktual.: 06.01.2016 11:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Integrowanie platform jednej marki jest ostatnio bardzo widocznym trendem. W internecie pojawiły się kolejne przesłanki, sugerujące, że Microsoft ma zamiar nie tylko udostępnić usługę Xbox Live na możliwie największej ilości sprzętów, ale też... umożliwić na nich granie w gry z Xboksa 360.

Zacznijmy od tego, że pomysł nie jest nowy. Jeszcze w lipcu pisaliśmy o plotkach, które sugerowały, że do odpalenia gier z Xboksa 360 wystarczy zainstalowanie na komputerze systemu operacyjnego Windows 8. Teraz portal Electronic Theatre dokłada swoją cegiełkę do sprawy, sugerując, że nie chodzi tylko o pecety.

Bynajmniej, nie chodzi tu tylko o wieloplatformową usługę Xbox Live, która przecież już jest rzeczywistością. Wygląda na to, że redaktorzy portalu dotarli do informacji, sugerujących, że Microsoft ma zamiar stworzyć tzw. Uniwersalny Portal Gier. Miałby on pozwalać każdemu, kto kupił dany tytuł, na granie w niego na dowolnej platformie, za pośrednictwem strumieniowania danych z internetowej "chmury".

Niezły pomysł - kupujemy grę na Xboksa 360 czy tam już 720 i gramy w nią potem zarówno w domu, jak i na platformach mobilnych, miejmy nadzieję, że bez żadnych dodatkowych kosztów. Na razie to mimo wszystko tylko plotki - Microsoft oficjalnie nie zapowiedział jeszcze nic podobnego - ale...

Maciej Kowalik

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)