Gry z Wii nie na Wii? Legalnie? Przez Nvidia Shield?! Tak, ale w Chinach

Gry z Wii nie na Wii? Legalnie? Przez Nvidia Shield?! Tak, ale w Chinach05.12.2017 12:59
Gry z Wii nie na Wii? Legalnie? Przez Nvidia Shield?! Tak, ale w Chinach
Patryk Fijałkowski

Taką tam ciekawą współpracę zawiązano.

Potwierdzają się dziwaczne plotki - na Nvidii Shield rzeczywiście zagramy w niektóre gry Nintendo. Niestety, chodzi tylko o Chiny. Tak czy inaczej podczas pokazu urządzenia zaprezentowano kilka gier z Wii śmigających na Shieldzie w HD.

Obecni na prezentacji mogli zobaczyć w ruchu m.in. The Legend of Zelda: The Twilight Princess czy New Super Mario Bros. Mówimy więc o porządnych klasykach i świetnych grach, w które z pewnością warto zagrać. W przyszłości Chińczycy w takim formacie mogą też choćby oczekiwać Metroid Prime'a.

[ttpost url="https://twitter.com/ZhugeEX/status/937886715112542208?ref_src=twsrc%5Etfw&ref_url=https%3A%2F%2Fkotaku.com%2Fajax%2Finset%2Fiframe%3Fid%3Dtwitter-937886715112542208%26autosize%3D1"]

Niespodziewana krzyżówka jest efektem lokalnej współpracy między Nvidią, firmą iQiyi i Nintendo, nie ma więc raczej co liczyć na to, że w Super Mario Galaxy zagramy na Shieldzie także w Polsce. Choć nielegalne pliki w chińskiej wersji językowej ewidentnie będą krążyć po sieci, jeśli Nintendo odpowiednio się nie zabezpieczy.

Ale jest też w tym wszystkim pewna nadzieja dla nas. Mianowicie skoro takie New Super Mario Bros. jest na Shieldzie i działa w 1080p, a Shield oparty jest na tych samych bebechach co Nintendo Switch, to może wkrótce i na Switchu pojawią się klasyki z Wii? Nie w Chinach, ale na całym świecie. I wtedy to już naprawdę nie wiem, co by mnie jeszcze powstrzymywało przed tym, żeby pobiec do sklepu i zaopatrzyć się w najnowszą konsolę Nintendo.

Patryk Fijałkowski

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)