Gry Online w Chinach znów na celowniku

Gry Online w Chinach znów na celowniku

Michał Stopa
12.10.2009 13:11, aktualizacja: 12.10.2009 14:23

Jak donosi prasa zagraniczna, chiński rząd uruchomił ostatnio nową operację, aby zlikwidować nielegalne gry sieciowe, zawierające treść uznawaną za 'niezdrową'.

Operacja ta jest bardzo podobna do tej, którą opisywaliśmy kilka miesięcy temu. Beijing News informuje, że, jak do tej pory, chińskiej policji udało się zamknąć ponad 45 gier tego typu, które, jak mówią reprezentanci organów oficjalnych, sugerowały graczom popełnianie przestępstw takich jak przemyt narkotyków i prostytucja. Gry te były prowadzone przez operatorów spoza kraju, którzy nie mieli pozwoleń koniecznych do oferowania takich usług w Chinach.

Do tej pory ponad 200 gier sieciowych zostało sprawdzonych jako element operacji, którą uruchomiono jednocześnie ze świętem obchodzonym dnia 1 października z okazji 60 urodzin komunistycznych Chin. Część z nich otrzymało czas na poprawienie swojej zawartości.

To oczywiście nie jedyne działania, prowadzone przez chiński rząd w celu regulacji ruchu w sieci. W zeszłym miesiącu ogłoszono, że wszystkie piosenki pojawiające się na chińskich stronach www muszą otrzymać odpowiednie pozwolenie, a ich teksty muszą być przetłumaczone na chiński.

Według oficjalnych informacji krajowych mediów, w Chinach jest ponad 338 milionów użytkowników Internetu, więcej niż gdziekolwiek na świecie.

Źródło artykułu:WP Gry
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)