Gry online mają się coraz lepiej, spadek zysków ze sprzedaży gier

Według raportu przygotowanego przez ComScore coraz więcej graczy poszukuje tanich, jeśli nie darmowych, gier online (chodzi o takie uruchamiane przeważnie z poziomu przeglądarki) - w maju 2009, w porównaniu do tego samego okresu rok wcześniej, było ich o 22% więcej. W tym samym czasie, według NPD, dochód ze sprzedaży gier konsolowych zmalał o 23% i mówi się, że w drugim kwartale należy spodziewać się kolejnych spadków (nawet o 20%). Być może więc w czasie kryzysu użytkownicy poszukują tańszej formy rozrywki i dlatego też sięgają po różnego rodzaju gry online.

Gry online mają się coraz lepiej, spadek zysków ze sprzedaży gier
marcindmjqtx

W zestawieniu najlepiej radzi sobie Yahoo! Games, który odnotował 19,4 milionów odwiedzających (stanowi to 22% wszystkich wyników). Na drugim miejscu znalazł się EA Online z 18 milionami odwiedzających, dalej Nickelodeon Casual Games z 13,8 milionami. Pełny raport do obejrzenia tutaj. Ciekawe jak by takie zestawienie wyglądało u nas. Przyznam, że informacja o migracji graczy w kierunku rozrywki flashowej wydaje mi się nieco przesadzona, a powodu spadku sprzedaży gier konsolowych szukałbym gdzie indziej. Zresztą przyznajcie sami - czy ktokolwiek z Was przerzucił się z 360, PS3 czy Wii na przeglądarkę internetową?

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.