Powyższe zestawienie, przygotowane przez Jessego Divnicha z EEDAR, przedstawia zmianę średniej z ocen gier w zależności od platformy w okresach od stycznia do czerwca 2008 oraz 2009 roku. Bez wątpienia najbardziej w oczy rzuca się wynik Wii, nieco wyolbrzymiony ze względu na dziwną skalę osi Y, ale jednak. Czy to oznacza, że ogólnie gry na Wii faktycznie stały się lepsze?

bETlzLnp

Divnich przygotował drugie zestawienie, tym razem uwzględniające procent gier na daną platformę, które nie doczekały się recenzji (w tym samych okresach):

Tak jak wcześniej, króluje Wii, co może po prostu oznaczać, że niezrecenzowane gry nie obniżyły średniej z ocen, a wręcz przyczyniły się do jej wzrostu. Jest to całkiem prawdopodobne - można śmiało założyć, że recenzuje się gry dobre, a jeżeli już, to właśnie gnioty (czyli "zaniżacze") są pomijane.

Co ciekawe, autor zestawień mimo wszystko wierzy, iż gry na Wii stają się lepsze. Zaawansowany (hardkorowy) gracz nie powinien aż tak zwracać uwagi na liczby, bo tytuły niezrecenzowane to przede wszystkim pozycje skierowane do casuali.

bETlzLnr

Czujecie się przekonani?

327013525111658538
Komentarze (0)
bETlzLon