Gry na Scorpio już się tworzą. Sony jest ponoć prawie gotowe, by pokazać światu PS4 NEO

Gry na Scorpio już się tworzą. Sony jest ponoć prawie gotowe, by pokazać światu PS4 NEO
Maciej Kowalik

10.08.2016 08:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zbliżamy się do dziwnego momentu w cyklu życia Xboksa One i PlayStation 4. [Aktualizacja]

Aktualizacja: Plotki o wrześniowej imprezie Sony potwierdziły się. Media otrzymały zaproszenia na 7 września do Nowego Jorku.

Oryginalny wpis:

E3 nie dało nam możliwości przyjrzenia się obu sprzętom, które mają być pomostem pomiędzy tą a następną generacją. A może nawet początkiem czasów, w których to pojęcie trzeba będzie albo wyrzucić albo zdefiniować na nowo? Sony przed konferencją potwierdziło tylko, że pracuje nad mocniejszą peesczwórką, ale nic więcej nie dodało. Microsoft również skupił się na promocji Xboksa One S, zapowiadając Scorpio na przyszłoroczne święta i obiecując moc 6 teraflopów.

Przyszłotygodniowy Gamescom również nie będzie polem bitwy nowych-starych konsol. Ani Microsoft, ani Sony nie będą mieć na nim swojej konferencji prasowej, więc trudno spodziewać się zapowiedzi wielkiego kalibru. Ani nawet małego jak "odchudzona" wersja PS4, o której zrobiło się ostatnio cichutko.

Xbox Scorpio at E3 2016

Ale skoro Microsoft wyłożył już na stół pierwsze karty, to mimo wszystko czas teraz na Sony. Coraz więcej wskazuje na to, że NEO (to wciąż nazwa robocza) zostanie pokazane światu w przyszłym miesiącu. Bynajmniej nie na Tokyo Game Show, a na specjalnym pokazie w Nowym Jorku. Potwierdza to francuski Gameblog, potwierdza też zwykle świetnie poinformowany Patrick Klepek, który niedawno przeszedł z Kotaku do Vice Gaming. Gameblog ma nawet konkretną datę prezentacji - 7 września. Przypomnę, że to właśnie w Nowym Jorku Sony zapowiedziało PlayStation 4.

Scorpio trafi na rynek pod koniec przyszłego roku. Prace idą pełną parą i developerzy tworzą już gry uwzględniając możliwości "najpotężniejszej konsoli w historii", tworzonej z myślą o graniu w rozdzielczości 4K.

Jakie gry? Póki co możemy tylko się domyślać. Microsoft nie szykuje specjalnych pokazów na Gamescom ani TGS, ale Phil Spencer daje do zrozumienia, że jesienią firma zamierza wyprawić własną imprezę na podobieństwo PlayStation Experience, które Sony ostatnimi laty organizowało w grudniu. Xbox One S jest już na rynku, więc myślę, że tam pierwsze skrzypce grałby Scorpio. Może chociaż zobaczylibyśmy go w pełnej krasie.

Jeśli idzie o NEO, większość przecieków sugeruje, że sprzedaż rozpocznie się jeszcze w tym. Nasze źródła twierdzą, że wszystkie gry na PS4 wydawane od października, muszą być kompatybilne z nowym modelem konsoli. Zapowiedź we wrześniu, pełna technicznych szczegółów, by potem w trakcie październikowego Paris Games Week skupić się już przede wszystkim na grach i premiera w okresie świątecznym? Brzmi prawdopodobnie. Chyba, że firma zmieniła plany po tym jak Microsoft podzielił się pierwszymi szczegółami Scorpio.

Obraz

Za miesiąc powinniśmy być już dużo mądrzejsi i wyraźniej widzieć kontekst starcia pomiędzy NEO a Scorpio. Aczkolwiek, jeśli Sony faktycznie zacznie sprzedawać swoją konsolę rok wcześniej, to trudno będzie mówić o bezpośredniej rywalizacji. Kto wie - może wizję obu sprzętów będą bardziej odmienne niż się nam wydaje?

W każdym razie warto jeszcze przynajmniej na miesiąc wstrzymać się z kupnem PS4. Kres Złodzieja nigdzie nie ucieknie, a ewentualna zapowiedź nowego modelu z pewnością korzystnie wpłynie na ceny "zwykłej" peesczwórki.

Maciej Kowalik

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)