Gry na PS4 podziałają lepiej na PS4 Pro. Nawet te bez specjalnych patchy od deweloperów

Gry na PS4 podziałają lepiej na PS4 Pro. Nawet te bez specjalnych patchy od deweloperów

Gry na PS4 podziałają lepiej na PS4 Pro. Nawet te bez specjalnych patchy od deweloperów
05.02.2017 11:26, aktualizacja: 05.02.2017 12:59

Sony odblokowuje moc PS4 Pro dla wszystkich gier, a nie tylko tych, które mają dedykowane PS4 Pro patche.

Jeszcze w piątek pisaliśmy w Rozchodniaczku o tym, że właściciele PS4 dostaną w końcu możliwość wykorzystywania zewnętrznych dysków twardych w celu rozszerzenia pamięci konsoli. Jak się okazuje, to nie jedyna niespodzianka, jaką Sony szykuje na najnowsze uaktualnienie firmware’u PS4.

Pierwsze doniesienia o opcji nazwanej „Boost Mode” pojawiły się na forum NeoGAF. Jeden z jego użytkowników wrzucił screenshota z japońskiej bety uaktualnienia. Można na nim było zobaczyć następujące wyjaśnienie tej funkcji:

Wkrótce w sieci pojawiła się też angielska wersja obrazka.

Niedługo później Sony oficjalnie potwierdziło istnienie tej opcji serwisowi The Verge.

Jest to o tyle ciekawe i warte podkreślenia, że dotychczas na lepsze działanie czy wygląd gier na PS4 Pro można było liczyć wyłącznie w przypadku tytułów, przystosowanych do działania na tej wersji konsoli. Teraz Sony da dodatkowo możliwość „odblokowania” mocy szybszego procesora i karty graficznej dla wszystkich gier.

Aktualnie w przypadku uruchamiania gier bez dodatkowych funkcji dla Pro konsola automatycznie przetaktowuje się w dół. Efektywnie zmienia się wtedy po prostu w zwykłą PS4. Z jednej strony pomaga to uniknąć ewentualnych problemów, z drugiej - eliminuje jakąkolwiek przewagę tego urządzenia.

Dobrze więc, że teraz Sony da graczom wybór.

Oczywiście wpływ tej opcji będzie różny w zależności od gry. W niektórych, szczególnie tych, które miały problemy z wydajnością, efekt może być znaczący. Na szczegóły trzeba poczekać do premiery firmware'u. Ten póki co dostępny jest w becie dla wybranych.

Dominik Gąska

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)